سه شنبه,۱ اسفند, ۱۳۹۶ | ۲۴ : ۰۳
خانه / نفت / غول صنعت “شیل” آمریکا از نامزدی ترامپ حمایت کرد
۱۳۹۵/۰۲/۰۴

غول صنعت “شیل” آمریکا از نامزدی ترامپ حمایت کرد

غول صنعت “شیل” آمریکا از نامزدی ترامپ حمایت کرد

هارولد هام، مدیرعامل شرکت نفت شیل کانتیننتال پترولیوم از نامزدی دونالد ترامپ در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا حمایت کرد.

 

به گزارش خبر انرژی، به نقل از رویترز، مشاور انرژی میت رامنی در سال ۲۰۱۲ که پیشتر به کمپین ریاست جمهوری مارکو روبیو نیز کمک مالی کرده بود، دونالد ترامپ را یک “کاندیدای رهبر تجاری” که اراده درست کردن آنچه که یک سری اشتباهات سیاستمداران واشنگتن از جمله “مقررات دست و پا گیر دولتی” خوانده، دارد.

 

هام در یک نامه سرگشاده نوشت: رییس جمهور بعدی آمریکا باید شجاع، مصمم و باهوش باشد تا طبق معمول سیاستها را مختل کند.

 

ترامپ در بیانیه‌ای گفت: حمایت هارولد هام یکی از بزرگ‌ترین مردان تاریخ تجارت نفت و انرژی آمریکا افتخار بزرگی است.

 

هام که به خاطر نظرات صریحش در خصوص سیاست‌های انرژی آمریکا و دیگر مسائل معروف است، زمانی عربستان را در مواجهه با تولید نفت روزافزون آمریکا یک ببر بی‌دندان خوانده بود.

 

اوپک و عربستان نهایتا ثابت کردند که هام در اشتباه است، چرا که از نفوذ خود برای پایین نگه داشتن قیمت‌ها برای مدت ۱۸ ماه استفاده کرده و فشار شدیدی را روی تولید‌کنندگان نفت آمریکایی وارد کردند.

 

انتظار می‌رود شرکت کانتیننتال ماه آینده یک ضرر سه ماهه را تجربه کند.

 

حمایت هارولد هام از ترامپ در پی دیدار باراک اوباما با ملک سلمان پادشاه عربستان در هفته جاری صورت می‌گیرد.

 

وی با حمایت از ترامپ راه خود را از میت رامنی فرماندار سابق ماساچوست که در سال ۲۰۱۲ نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری بود و شدیدا با کاندیداتوری ترامپ مخالفت کرده، جدا کرده است. هارولد هام در سال ۲۰۱۲ مشاور انرژی رامنی بود