یکشنبه,۱ بهمن, ۱۳۹۶ | ۴۸ : ۱۱
خانه / آب / فاز اول پروژه مجتمع آبرسانی شهدای کهک به بهره‌برداری رسید
۱۳۹۴/۰۳/۱۰

فاز اول پروژه مجتمع آبرسانی شهدای کهک به بهره‌برداری رسید

فاز اول پروژه مجتمع آبرسانی شهدای کهک به بهره‌برداری رسید

فاز اول پروژه عظیم مجتمع آبرسانی شهدای بخش کهک عصر یکشنبه با حضور دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در بخش کهک استان قم مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش اژانس خبری انرژی،مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم در این مراسم گفت: با اجرای فاز نخست مجتمع آبرسانی شهدای بخش کهک در حال حاضر ۷۰۰ تا ۸۰۰ متر مکعب در شبانه روز آب برای این منطقه تأمین می‌شود.

علی جان صادق پور افزود: تأمین آب شرب شهر کهک و ۱۲ روستای بخش از محل سرشاخه‌های دز و از طریق خط انتقال ۸۰ روستا از اهداف این پروژه است که در فاز نخست آن آب شرب کهک و سه روستای ورجان، سیرو و امامزاده ابراهیم تأمین می‌شود.

وی با بیان اینکه در اجرای این پروژه از بهترین و با کیفیت‌ترین نوع لوله استفاده شده است، گفت: کمتر پروژه‌ای در کشور وجود دارد که از این کیفیت برخوردار باشد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی قم عنوان کرد: با اجرای این پروژه در حال حاضر ۷۰۰ تا ۸۰۰ متر مکعب در شبانه روز آب برای شهر کهک تأمین می‌شود.

وی با بیان اینکه حدود هشت هزار و ۵۰۰ مشترک در این بخش تحت پوشش شرکت آبفار قرار دارند، ادامه داد: میزان نیاز آب شرب در پایان طرح ۱۰۰ لیتر بر ثانیه خواهد بود.

صادق پور گفت: ۵۰ میلیارد تومان برای این پروژه پیش بینی شده و ۹ میلیارد تومان در فاز نخست هزینه شده است.

این مجتمع آبرسانی برای تامین آب شرب روستاهای ورجان، سیرو و امام‌زاده ابراهیم (ع) در بخش کهک استان قم به بهره‌برداری رسیده است.