جمعه,۲۹ دی, ۱۳۹۶ | ۱۵ : ۰۷
خانه / Social media / فاز دوم پروژه پتروشیمی کرمانشاه در تهران دنبال می شود
۱۳۹۵/۱۱/۱۹

فاز دوم پروژه پتروشیمی کرمانشاه در تهران دنبال می شود

فاز دوم پروژه پتروشیمی کرمانشاه در تهران دنبال می شود

رئیس بانک مرکزی از پی‌گیری فاز دوم پروژه پتروشیمی کرمانشاه خبر داد و گفت: این پروژه از معدود مواردی است که در تهران دنبال می‌کنیم.

به گزارش خبرانرژی، ولی‌الله سیف امروز سه شنبه در بازدید از فاز دوم پروژه پتروشیمی کرمانشاه در جمع خبرنگاران گفت: فاز اول این پروژه از قدیم شروع به کار کرده و فعالیت می کند و توانسته اشتغال خوبی را در غرب ایجاد کند.

وی افزود: فاز دوم در دست اقدام است و از بابت تامین ارز مورد نیاز آن، راهکارهای مختلفی را مدیریت این پروژه دنبال می‌کند.

رئیس بانک مرکزی یکی از زمینه هایی که می تواند این طرح را عملیاتی کند، استفاده از منابع صندوق توسعه ملی دانست.

وی تصریح کرد: طبیعتا در ابتدای امر برای ارائه مطالعات انجام شده، اطمینان سرمایه گذار و تامین کننده منابع، مهم ترین پارامتری که وجود دارد، بحث اطمینان از توجیهات فنی، مالیاتی و اقتصادی است که برای بانک توجیهات مالی نقش عمده ای دارد.

سیف تاکید کرد: در این مرحله و با توضیحاتی که ارائه شد این پروژه می تواند با سرعت شروع و انجام شود و جزو معدود اقداماتی خواهد بود که در تهران دنبال می کنیم.

وی گفت: با همکاران پیش بینی کرده ایم جلسات مشترکی را با هیئت عامل با صندوق توسعه ملی و مدیران عامل بانک ها داشته باشیم که بتوانیم سرعت اقدامات را در پروژه هایی – که بخواهند از سوی صندوق توسعه مالی تامین مالی شوند- افزایش دهیم.

رئیس بانک مرکزی در خصوص اعتبارات مورد نیاز این پروژه نیز گفت: متناسب با نیازهایی که پروژه دارد، طبیعتا بعد از بررسی هایی که انجام می شود حجم اعتبار مورد نیاز مشخص می‌شود.

منبع: مهر