دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۸ : ۰۷
خانه / Social media / فاصله ۱۵ میلیون لیتری بین مصرف و تولید بنزین در ایران
۱۳۹۵/۱۲/۲۳

فاصله ۱۵ میلیون لیتری بین مصرف و تولید بنزین در ایران

فاصله ۱۵ میلیون لیتری بین مصرف و تولید بنزین در ایران

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به میزان مصرف و تولید بنزین اظهار کرد: در حال حاضر روزانه فاصله ۱۵ میلیون لیتری بین تولید و مصرف بنزین در ایران وجود دارد.

به گزارش خبرانرژی منصور ریاحی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه میانگین بنزین مصرفی امسال ۷۴ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر بوده است، درمورد واردات بنزین اظهار کرد: میزان واردات بنزین در حال حاضر ۱۲ میلیون لیتر است که این میزان با به مدار آمدن پالایشگاه ستاره خلیج فارس کم‌تر خواهد شد.

وی درمورد فاصله بین میزان مصرف و واردات بنزین اظهار کرد: فاصله میان تولید و مصرف روزانه ۱۵ میلیون لیتر است که برای جبران آن از ذخایر استراتژیک هم استفاده می‌کنیم.  اگر سه فاز ستاره خلیج فارس تکمیل شود  ۳۶ میلیون لیتر بنزین در کشور تولید می‌شود و ایران به یکی از صادرکنندگان بنزین تبدیل خواهد شد.

آخرین اخبار از صادرات CNG

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در ادامه درمورد صادرات CNG نیز توضیح داد: یک شرکت خصوصی وارد این موضوع شده و موافقت اصولی را هم کسب کرده است، اما نتواسنته به ظرفیت لازم برسد تا بتواند CNG را از طریق مرزها صادر کند.

ریاحی درمورد کشورهای هدف ایران برای صادرات CNG گفت: کشورهای حاشیه خلیج فارس نخستین هدف ایران هستند.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>