چهارشنبه,۲۷ دی, ۱۳۹۶ | ۲۹ : ۰۲
خانه / نفت / فرصت ۶ ماهه ایران به روسها برای توسعه یک میدان نفت
۱۳۹۵/۱۱/۲۶

فرصت ۶ ماهه ایران به روسها برای توسعه یک میدان نفت

فرصت ۶ ماهه ایران به روسها برای توسعه یک میدان نفت

یک مقام مسئول از امضای قرارداد محرمانگی توسعه میدان نفتی چنگوله با گازپروم روسیه و دو شرکت نروژی و تایلندی خبر داد وگفت: این شرکت‌ها ۶ماه فرصت برای نهایی کردن مطالعات توسعه میدان نفتی دارند.

به گزارش خبرانرژی به نقل از شرکت مهندسی و توسعه نفت ایران، علی عباسی لرکی با بیان اینکه تاکنون با سه شرکت نفتی DNO نروژ، PTTEP تایلند و گازپروم نفت روسیه برای توسعه میدان نفتی چنگوله مذاکره و حتی تفاهم نامه و قرارداد محرمانگی امضا شده است، گفت: این سه شرکت ۶ ماه فرصت دارند تا پیشنهاد خود را برای مطالعه این میدان نفتی ارائه دهند.

مجری طرح چنگوله با بیان اینکه عملیاتی شدن این میدان در دو فاز است، تصریح کرد: در فاز یک‌ اجرای ۶ حلقه چاه درنظر گرفته شده که دو حلقه چاه تعمیری و ۴ حلقه چاه تولیدی جدید با تولید روزانه حدود ۱۵ هزار بشکه نفت برآورد شده و در فاز دوم با حفر۱۳ حلقه چاه و برنامه زمان بندی حدود ۴۰ ماه، ‌ به تولید ۳۵ هزار بشکه نفت در روز خواهیم رسید.

این مقام مسئول با اعلام اینکه در این دو فاز ۱۹ حلقه چاه با برنامه زمان بندی حدود ۸۰ ماه و تولید روزانه به میزان ۵۰ هزار بشکه نفت خام در نظر گرفته شده است، افزود: شرکت متن اولین جلسات کاربردی و تخصصی با این شرکت‌ها برگزار کرده و مقرر شده جلسات بعدی هم  برای جمع بندی نقطه نظرات کارشناسی برگزار شود.

عباسی لرکی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم سال ۹۶ بعد از ارائه پیشنهاد مناسب، مناقصه رسمی توسعه این میدان نفتی برگزار و مراحل اجرایی کار آن آغاز شود.

به گزارش خبرانرژی، میدان نفتی چنگوله یکی از میادین هیدروکربوری موجود در ساختمان زمین شناسی بلوک اناران در دماغه کوه‌های زاگرس، در امتداد مرز ایران و عراق و در قسمت جنوب غربی استان ایلام بین دو شهر مهران و دهلران قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری مهر

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>