سه شنبه,۱ اسفند, ۱۳۹۶ | ۰۸ : ۰۹
خانه / Social media / فیلیپین در ایران کارخانه ال ان جی می سازد/ مذاکره برای فروش نفت
۱۳۹۵/۱۲/۱۷

فیلیپین در ایران کارخانه ال ان جی می سازد/ مذاکره برای فروش نفت

فیلیپین در ایران کارخانه ال ان جی می سازد/ مذاکره برای فروش نفت

یک مقام مسئول از آغاز مذاکرات ایران وفیلیپین برای امضای قرارداد خرید روزانه ۲۶۰ هزار بشکه نفت خام خبر داد و گفت: فیلیپینی ها به دنبال احداث یک کارخانه دو میلیون تنی ال ان جی در ایران هستند.

به گزارش  خبرانرژی، مسعود بشارتی مدیر دفتر کنسرسیوم بین المللی پرگاس در نشستی خبری با اشاره به ایجاد اولین کنسرسیوم بین المللی توسعه دهنده میادین نفت و گاز در ایران با مشارکت چندین شرکت اروپایی و آسیایی همچون شرکتAGR نروژ، اسپک آمریکا، شرکت ملی نفت فیلیپین و چند شرکت دیگر انگلیسی و کانادایی گفت: هدف از تاسیس این  کنسرسیوم بین المللی اجرای طرح های توسعه و افزایش ضریب بازیافت در میادین نفت و گاز ایران است.

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری بین شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با هدف توسعه دو میدان نفتی شادگان و کرنج تصریح کرد: علاوه بر این یک تفاهم نامه با دانشگاه صنعتی شریف به منظور افزایش ضریب بازیافت میدان نفتی کوپال امضا شده است.

این مقام مسئول با اشاره به  امضای تفاهم نامه دیگری بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی نفت فیلیپین  به منظور تامین خوراک یک پالایشگاه ۴۰۰ هزار بشکه ای اظهار داشت: برای تامین خوراک این پالایشگاه تاکنون قراردادی با شرکت روس نفت روسیه برای تامین ۴ میلیون بشکه خوراک امضا شده و مذکرات دیگری با شرکت نفت ایران و شل انگلیس برای تامین خوراک هشت میلیون بشکه نفت در حال انجام است.

وی همچنین با اشاره به امضای تفاهم نامه دیگری با شرکت ملی نفت برای ساخت یک مجتمع تولید ال ان جی تاکید کرد: با توجه به نیاز فیلیپین به واردات گاز طبیعی به دنبال ساخت یک کارخانه دو میلیون تنی تولید ال ان جی در ایران هستیم.

وی در پاسخ به پرسشی  مبنی بر برنامه ریزی و مذاکره برای خرید بخشی از سهام پروژه ایران ال ان جی تاکید کرد:  شرکت نفت فیلیپین به دنبال تاسیس یک مجتمع تولید ال ان جی دو تا شش میلیون تنی بوده و هیچ برنامه ای برای خرید سهام پروژه ایران ال ان جی ندارد.

منبع: مهر

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>