چهارشنبه,۲۷ دی, ۱۳۹۶ | ۲۱ : ۰۲
خانه / Social media / قراردادی بین ایران و توتال امضا نشده که نقض عهدی صورت گرفته باشد
۱۳۹۵/۱۲/۰۲

قراردادی بین ایران و توتال امضا نشده که نقض عهدی صورت گرفته باشد

قراردادی بین ایران و توتال امضا نشده که نقض عهدی صورت گرفته باشد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: تاکنون هیچ قراردادی بین ایران و توتال بسته نشده که نقض عهدی صورت گرفته باشد.

به گزارش خبرانرژی، اسدالله قره خانی، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این که تاکنون هیچ قراردادی بین ایران و توتال بسته نشده است، گفت: هنوز قرارداد با توتال در مرحله مذاکرات و تفاهم‌نامه است و کارشناسان توتال با کارشناسان ایرانی مذاکره داشته و بازدیدهای میدانی از مناطق مختلف نفتی دارند.

وی با اشاره به این که هم اکنون مستنداتی در زمینه افشای اطلاعات از سوی توتال به قطری‌ها وجود ندارد، عنوان کرد: در فعالیت‌های این شرکت‌ها مهم‌ترین مسئله این است که بخشی از اطلاعات را باید شرکت‌ها به صورت میدانی به دست بیاورند، بنابراین احتمالا به مطالعات ما اکتفا نکرده و هم اکنون یا در آینده این اطلاعات در اختیارشان قرار می‌گیرد.

تفاهم‌نامه طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی، اواسط آبان‎ماه میان شرکت ملی نفت ایران و کنسرسیومی متشکل از شرکت‌های توتال فرانسه، شرکت ملی نفت چین (سی‌ان‎پی‎سی) و شرکت پتروپارس امضا شد که این تفاهم‌نامه هنوز منجر به قرارداد نشده است.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>