جمعه,۲۹ دی, ۱۳۹۶ | ۱۰ : ۱۱
خانه / نفت / قزاقستان: به توافق کاهش تولید نفت پایبند می‌مانیم
۱۳۹۶/۰۴/۲۰

قزاقستان: به توافق کاهش تولید نفت پایبند می‌مانیم

قزاقستان: به توافق کاهش تولید نفت پایبند می‌مانیم

وزارت انرژی قزاقستان در بیانیه‌ای اعلام کرد قزاقستان به تعهداتش تحت توافق کاهش تولید جهانی میان کشورهای عضو و غیرعضو اوپک که تا آوریل سال ۲۰۱۶ ادامه دارد، پایبند می‌ماند.

به گزارش خبرانرژی، وزارت انرژی قزاقستان در این بیانیه خاطرنشان کرد که هیچ پیشنهادی از سوی مشارکت کنندگان این توافق درباره تمدید کاهش تولید یا تغییر میزان کاهش تولید تعیین شده، وجود نداشته است و بنابراین چنین مساله‌ای در حال حاضر مورد نظر قرار ندارد.

خبرگزاری تاس روسیه روز دوشنبه به نقل از وزیر انرژی قزاقستان گزارش کرده بود این کشور می‌خواهد از توافق کاهش تولید به صورت تدریجی خارج شود و تولیدش را یک یا دو ماه پس از انقضای آن افزایش دهد.

بر اساس گزارش رویترز، کشورهای صادرکننده نفت اوپک و سایر تولیدکنندگان از جمله روسیه و قزاقستان موافقت کرده اند به منظور کاهش سطح ذخایر جهانی و حمایت از قیمت‌ها، تولید نفت را از ژانویه سال میلادی جاری تا پایان مارس سال ۲۰۱۸ به میزان حدود ۱.۸ میلیون بشکه در روز کاهش دهند.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>