یکشنبه,۱ بهمن, ۱۳۹۶ | ۴۲ : ۱۱
خانه / نفت / قیمت جهانی نفت افزایش یافت
۱۳۹۴/۰۳/۰۶

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

بهای نفت در بازار‌های جهانی امروز(چهارشنبه) افزایش یافت.

به گزارش اژانس خبری انرژی،به نقل از رویترز، بهای نفت در بازار‌های جهانی پس از کاهش شدید در روز گذشته در معاملات امروز ثبات پیدا کرد، چرا که دیپلمات‌های غربی اعلام کردند توافق هسته‌ای با ایران بعید است تا ضرب‌الاجل ۳۰ ژوئن امضاء شود.

دیپلمات‌های خارجی اعلام کردند که توافق جامع هسته‌ای که می‌تواند به لغو تحریم‌های غرب در سال جاری و ورود مجدد نفت ایران به بازار بیانجامد به دلیل جزییات فنی حل نشده بعید است قبل از ضرب‌الاجل ۳۰ ژوئن محقق شود.

بهای نفت در معاملات روز گذشته به دلیل افزایش ارزش دلار و فشار روی کالاهایی که با دلار معامله می‌شوند و همچنین انتظارات درباره بالا ‌ماندن تولید نفت سازمان کشور‌های صادر‌کننده نفت(اوپک) و تولید‌کنندگان نفت شیل آمریکا سه درصد کاهش یافت.

نفت آمریکا برای تحویل در ماه ژوئن با ۳۵ سنت افزایش ۵۸ دلار و ۳۸ سنت در هر بشکه داد‌ و ستد شد و نفت برنت با ۲۸ سنت افزایش به ۶۴ دلار در هر بشکه رسید.

دلار آمریکا این هفته به دلیل موجی از اطلاعات مثبت اقتصادی و بحران مالی یونان در کنار علایم بروز مخالفت با سیاست‌های ریاضت اقتصادی در اسپانیا که باعث فشار روی یورو شد، افزایش ارزش داشت و در بالاترین سطح یک ماه گذشته داد ‌و ستد شد.