یکشنبه,۱ بهمن, ۱۳۹۶ | ۴۰ : ۱۱
خانه / نفت / قیمت نفت‌خام آمریکا افزایش یافت
۱۳۹۴/۰۲/۱۹
درپی گمانه‌زنی در مورد افزایش تقاضا

قیمت نفت‌خام آمریکا افزایش یافت

قیمت نفت‌خام آمریکا افزایش یافت

قیمت نفت خام آمریکا دیروز جمعه با قوت گرفتن حدس و گمان‌ها در مورد افزایش تقاضا با افزایش مواجه شد.

به گزارش اژانس خبری انرژی،به نقل از وال استریتژورنال، قیمت نفت خام آمریکا دیروز جمعه با قوت گرفتن حدس و گمان‌ها در مورد افزایش تقاضا با افزایش مواجه شد.

قیمت نفت خام آمریکا دیروز با ۴۵ سنت معادل ۰٫۸ درصد افزایش به سطح ۵۹ دلار و ۳۹ سنت درهر بشکه در بازار مبادلات نیویورک رسید. اما قیمت نفت خام برنت دریای شمال ۱۵ سنت معادل ۰٫۲ درصد کاهش داشت و به سطح ۶۵ دلار و ۳۹ سنت در هر بشکه رسید.

طی هفته گذشته قیمت نفت خام آمریکا ۰٫۴ درصد رشد داشت این در حالی است که قیمت نفت برنت با ۱٫۶ درصد کاهش روبرو بوده است.

قیمت نفت خام آمریکا پس از آنکه وزارت کار این کشور آمار مربوط به اشتغال را در ماه آوریل اعلام کرد افزایش پیدا کرد. بر اساس این آمار اقتصاد آمریکا در ماه آوریل ۲۲۳ هزار شغل ایجاد کرده است. تعداد شغل بیشتر می‌تواند به معنای سفر کاری بیشتر قلمداد شود و همین مورد انتظار افزایش تقاضای نفت خام را ایجاد کرده است.
نرخ بیکاری آمریکا در ماه آوریل از ۵٫۵ درصد به ۵٫۴ درصد کاهش داشته است.

جیم ریتربوش رئیس موسسه مشاوره‌ای ریتربوش و همکاران که در زمینه انرژی فعال است می‌گوید، آمار مطلوب اشتغال به افزایش مصرف بنزین تعبیر می‌شود که برای بازار نفت خوب است.

قیمت نفت در ماه آوریل در پی افزایش گمانه‌زنی‌ها مبنی بر متوقف شدن رشد تولید نفت آمریکا افزایش داشته است. با این حال تحلیل‌گران می‌گویند بالاتر بودن قیمت نفت از سطح ۶۰ دلار نمی‌تواند پایدار باشد از آن روی که تولید کنندگان در این قیمت تولید خود را افزایش خواهند داد.

بر اساس آخرین آمار بیکر هیوز تعداد سکوهای نفتی فعال نفتی درآمریکا در هفته‌ای که گذشت باز هم کاهش داشت و به ۶۶۸ عدد رسید که کمترین تعداد سکوهای نفتی از سپتامبر سال ۲۰۱۰ است