شنبه,۲۵ آذر, ۱۳۹۶ | ۱۴ : ۰۶
خانه / نفت / قیمت نفت ایران بیش از ١ دلار کاهش یافت
۱۳۹۴/۰۶/۲۸
پس از افزایش چهار دلاری قیمت نفت در هفته گذشته

قیمت نفت ایران بیش از ١ دلار کاهش یافت

قیمت نفت ایران بیش از ١ دلار کاهش یافت

پس از افزایش بیش از چهار دلاری در هفته گذشته، قیمت نفت ایران در هفته منتهی به ١١ سپتامبر (جمعه، ٢٠ شهریورماه) بیش از یک دلار کاهش یافت.

 

به گزارش آژانس خبری انرژی،به نقل از شانا، قیمت نفت سبک ایران در هفته منتهی به ١١ سپتامبر، یک دلار و ٧٢ سنت برای هر بشکه کاهش یافت و به ۴۶ دلار و ۴۴ سنت رسید؛ متوسط قیمت نفت سبک ایران از ابتدای امسال تا کنون ۵۴ دلار و ١٣ سنت بوده است.

 

قیمت نفت سنگین ایران نیز با یک دلار و ۶١ سنت کاهش به ۴۴ دلار و ٨۵ سنت برای هر بشکه رسید؛ متوسط قیمت نفت سنگین ایران از ابتدای امسال تا کنون ۵٢ دلار و ٢٢ سنت بوده است.

 

قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته مورد بررسی با یک دلار و ۶۴ سنت کاهش به ۴۵ دلار و ٢٨ سنت برای هر بشکه رسید؛ متوسط قیمت سبد نفتی اوپک از ابتدای امسال تا کنون ۵٣ دلار و ٨۵ سنت بوده است.

 

به گزارش اداره امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، قیمت هر بشکه نفت خام دبلیو تی آی نیز در هفته منتهی به ١١سپتامبر با یک دلار و ٢۶سنت کاهش،  ۴۵ دلار ٢٨ سنت برای هر بشکه معامله شد.

 

قیمت نفت برنت نیز با یک دلار و ٩ سنت کاهش به ۴٧ دلار و ۶۶ سنت برای هر بشکه رسید؛ متوسط قیمت نفت برنت از ابتدای سال تا کنون ۵۶ دلار و ۴٠سنت بوده است.

 

قیمت نفت خامهای دوبی و عمان نیز با یک دلار و ٨٩ سنت و یک دلار و ٨۴ سنت افزایش به ترتیب به ۴۶ دلار و ١۵ سنت و ۴۶ دلار و ٢٣ سنت رسید.

 

براساس این گزارش، حداکثر قیمت نفت امسال ۶۴ دلار و ٩۶ سنت و حداقل قیمت نیز ۴٠ دلار و ۴٧ سنت برای هر بشکه بوده است. این در حالی است که حداقل و حداکثر قیمت نفت در سال گذشته ١١٠ دلار و ۴٨ سنت و حداقل آن ۵٢ سنت بوده است.