یکشنبه,۱ بهمن, ۱۳۹۶ | ۳۷ : ۱۱
خانه / نفت / قیمت نفت دست کم تا یکسال پایین باقی می ماند
۱۳۹۴/۰۲/۱۱
براساس نتایج نظرسنجی رویترز:

قیمت نفت دست کم تا یکسال پایین باقی می ماند

قیمت نفت دست کم تا یکسال پایین باقی می ماند

نتایج یک نظرسنجی رویترز نشان می دهد که قیمت نفت دست کم تا یکسال آینده پایین باقی می ماند.

به گزارش اژانس خبری انرژی،به نقل از رویترز،نظرسنجی روز پنجشنبه (١٠ اردیبهشت ماه ٩۴) از ٣٢ تحلیلگر بازار نفت نشان داد که به احتمال زیاد قیمت نفت دست کم برای یکسال آینده ضعیف باقی می ماند و کاهش تولید نفت در آمریکا نیز قادر به جبران مازاد عرضه بازار نیست.

براساس نتایج این نظرسنجی، میانگین قیمت نفت خام برنت دریای شمال که تاکنون ۵۶ دلار در هر بشکه بود، تا پایان سال جاری میلادی به ۶٠ دلار در هر بشکه می رسد.

شرکت کنندگان در این نظرسنجی همچنین پیش بینی کردند که قیمت نفت خام برنت در سال ٢٠١۶ به ٧١ دلار و ۵٠ سنت و در سال ٢٠١٧ به ٧٨ دلار در هر بشکه برسد.

قیمت نفت خام برنت که در سال گذشته میلادی به بالای ١١۵ دلار در هر بشکه صعود کرده بود، در چند ماه گذشته به شدت سقوط کرد و ژانویه سال جاری میلادی به ۴۵ دلار کاهش یافت.
همین کاهش شدید قیمت نفت موجب شد تا برخی شرکت های نفتی حفاری های خود را متوقف کنند و در نتیجه آن شمار دکل های فعال حفاری نفتی در آمریکا برای بیست هفته متوالی کاهش یافت و به کمترین تعداد خود از سال ٢٠١٠ تاکنون رسید.

با این حال، نظرسنجی رویترز نشان می دهد که ذخایر جهانی نفت در سطح بسیار بالایی است و ذخایر نفتی آمریکا نیز همچنان در بیشترین سطح ممکن قرار دارند و همین مسئله موجب می شود تا قیمت نفت نیز برای مدتی در سطح پایین باقی بماند.