یکشنبه,۱ بهمن, ۱۳۹۶ | ۳۰ : ۱۱
خانه / نفت / قیمت نفت دوباره افزایش یافت/ برنت ۶۶ دلار
۱۳۹۴/۰۲/۲۲
به گزارش رویترز

قیمت نفت دوباره افزایش یافت/ برنت ۶۶ دلار

قیمت نفت دوباره افزایش یافت/ برنت ۶۶ دلار

امروز سه شنبه در پی تضعیف ارزش دلار و ادامه یافتن درگیری‌ها در یمن قیمت نفت برنت بار دیگر به بالاتر از ۶۶ دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش اژانس خبری انرژی،به نقل از رویترز، امروز سه شنبه در پی تضعیف ارزش دلار و ادامه یافتن درگیری‌های یمن قیمت نفت برنت به بالاتر از ۶۶ دلار درهر بشکه رسید.
در همین راستا حتی انتشار آمار افزایش تولید نفت عربستان سعودی در ماه آوریل و گزارش اخیر گلدمن ساکس مبنی بر کاهش یافتن قیمت نفت در آینده نیز نتوانست جلوی این افزایش قیمت را بگیرد.

قیمت نفت برنت دریای شمال امروز با یک دلار و ۳۹ سنت افزایش به سطح ۶۶ دلار و ۳۰ سنت در هر بشکه رسید. همچنین قیمت نفت وست‌تگزاس‌اینترمدییت نیز با یک دلار و ۱۴ سنت افزایش به سطح ۶۰ دلار و ۳۹ سنت درهر بشکه رسید.

ارزش دلار در مقایسه با دیگر دیگر ارزهای رایج بین‌المللی ۰٫۷ درصد کاهش داشت. کاهش ارزش دلار منجر می‌شود خرید نفت برای دارندگان دیگر ارزهای جهان ارزان‌تر تمام شود.

بزرگ‌ترین صادر‌کننده نفت جهان، عربستان سعودی، سطح تولید نفت خود را در ماه آوریل افزایش داده است. این افزایش تولید برای تامین تقاضای خریداران آسیایی و تامین خوراک پالایشگاه‌های عربستان سعودی بوده است.

عربستان سعودی در ماه آوریل به طور متوسط ۱۰ میلیون و ۳۰۸ هزار بشکه در روز نفت تولید کرده است این رقم برای ماه گذشته میلادی ۱۰ میلیون و ۲۹۰ هزار بشکه بوده است.