جمعه,۲۹ دی, ۱۳۹۶ | ۱۱ : ۰۷
خانه / نفت / لیبی و روسیه قرارداد نفتی منعقد کردند
۱۳۹۵/۱۲/۰۳

لیبی و روسیه قرارداد نفتی منعقد کردند

لیبی و روسیه قرارداد نفتی منعقد کردند

شرکت ملی نفت لیبی امروز(سه شنبه) برای جذب سرمایه های خارجی و تقویت میزان تولید نفت، از انعقاد قرارداد تقبل برداشت با شرکت ‘رزنفت’ روسیه خبر داد.

به گزارش خبرانرژی به نقل از خبرگزاری رویترز، شرکت ملی نفت لیبی و رزنفت همچنین قرارداد همکاری امضا کردند که بنا بر اعلام شرکت لیبیایی، زمینه را برای سرمایه گذاری رزنفت در بخش نفت لیبی فراهم می کند.
بیانیه شرکت ملی نفت لیبی تصریح می کند که در توافق مذکور کمیته مشترک کاری متشکل از اعضای دو طرف توافق برای ارزیابی فرصت ها در زمینه های مختلف از جمله اکتشافات و تولید در نظر گرفته شده است.
لیبی طی ماه های گذشته میزان تولید نفت خود را دو برابر کرده و به حدود ۷۰۰ هزار بشکه در روز رسانده است. با این حال، میزان تولید در این کشور در مقایسه با یک میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه نفت در روز پیش از قیام سال ۲۰۱۱ و سقوط حکومت قذافی، بسیار پایین است.
افزایش میزان تولید منوط به سرمایه گذاری و تعمیر زیرساخت ها است و در صورت ادامه درگیری در این کشور تولید نیز متاثر خواهد شد.
لیبی در حال حاضر دارای دو قطب قدرت است که یکی تحت عنوان دولت وحدت ملی در طرابلس و دیگری در شرق این کشور مستقر است.
شرکت ملی نفت لیبی در نظر دارد میزان تولید نفت را تا پایان سال میلادی جاری به یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه و تا سال ۲۰۲۰ به ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در روز برساند.
لیبی یکی از اعضای سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) است که از کاهش میزان تولید مستثنی شده است.
‘مصطفی صنع الله’ رئیس شرکت ملی نفت لیبی امروز در بیانیه ای اعلام کرد: ما به کمک و سرمایه گذاری شرکت های نفتی بین المللی برای رسیدن به اهدافمان در زمینه تولید و ثبات اقتصادی نیازمندیم.
وی افزود: همکاری رزنفت و روسیه با شرکت ملی نفت می تواند نقشی مهم و سازنده در لیبی ایفا کند.

منبع: ایرنا

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>