یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۳ : ۰۹
خانه / گاز / مالکان پلاسکو برای تعیین مکان نصب ایستگاه گاز اقدام نکردند
۱۳۹۵/۱۱/۰۵
معاون وزیر نفت خبر داد

مالکان پلاسکو برای تعیین مکان نصب ایستگاه گاز اقدام نکردند

مالکان پلاسکو برای تعیین مکان نصب ایستگاه گاز اقدام نکردند

معاون وزیر نفت در امور گاز درباره علت گازکشی نبودن ساختمان تجاری پلاسکو گفت: مالکان آن باید برای تملک مکانی در فضای باز به منظور نصب ایستگاه گاز اقدام می کردند که نکردند.

«حمیدرضا عراقی» امروز (سه شنبه) در نشست خبری ، درباره علت متصل نبودن پلاسکو به شبکه گازرسانی، گفت: درخواست گازرسانی ارایه شده بود، اما فضای لازم برای نصب ایستگاه اختصاص نداده بودند.
به گزارش خبرانرژی، وی تامین فضای مورد نیاز برای نصب ایستگاه در فضای باز را از وظایف مالکان ساختمان عنوان کرد.
«سعید مومنی» مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز نیز در این باره به ایرنا گفت: هیات امنای ساختمان در سال های قبل، درخواست گازرسانی داده بودند، اما اقدامی برای تعیین مکان انجام ندادند.
وی افزود: به دلیل اینکه میزان مصرف گاز ساختمان تجاری پلاسکو به بیش از ۱۶۰ مترمکعب در روز می رسید، باید مکانی را در فضای باز برای نصب ایستگاه درنظر می گرفتند که این اقدام را انجام ندادند.
به گزارش ایرنا، ساختمان تجاری پلاسکو در محدوده خیابان جمهوری تهران ساعت ۸ صبح سی ام دی ماه دچار حریق شد که پس از سه ساعت و نیم تلاش آتش نشانان برای مهار آتش، ۱۵ طبقه ساختمان به طور کامل فروریخت.
در مجموع یک هزار و ٢٠٠ واحد در مجتمع تجاری پلاسکو وجود داشت که براساس آمارها ۵۶۰ واحد، فعال بود. ۱۵ هزار میلیارد ریال خسارت به این واحدها وارد شده است و چهار هزار کارگر نیز بیکار شدند.
بخش زیادی از کسبه این ساختمان در صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پیراهن بودند که ۹۹ درصد آنان از این واحدها به عنوان «مرکز پخش» استفاده می کردند. همچنین ۱۸۰ واحد در این ساختمان تولیدکننده و فروشنده دیگر اقلام بودند.
در این ساختمان ۴۰۰ واحد پیراهن دوز، ۶ واحد کشباف، هشت واحد صنف خیاطان و ۲۰ واحد تولیدی کفش فعال بود.
ساختمان ۱۵ طبقه پلاسکو در سال ۱۳۴۱ به عنوان نخستین ساختمان بلندمرتبه تهران افتتاح شد.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی ساختمان‌های پلاسکو و آلومینیم در اختیار بنیاد مستضعفان قرار گرفت.
بنیاد مستضعفان اعلام کرد که تلاش می کند در مدت ۲ سال این ساختمان را با رعایت ضوابط و مقررات و با کیفیت بالا بسازد و واحدهای آن را به ذینفعان واگذار کند.

منبع: ایرنا