یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۸ : ۱۰
خانه / برق / مجلس برنامه‌ای برای افزایش بهای برق خانگی ندارد
۱۳۹۴/۰۶/۲۶

مجلس برنامه‌ای برای افزایش بهای برق خانگی ندارد

مجلس برنامه‌ای برای افزایش بهای برق خانگی ندارد

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس هیچ برنامه ای برای افزایش میزان بهای برق مصرفی شهروندان ندارد و موارد منتشر شده در افکار عمومی در این زمینه از سوی برخی، شایعه های غیر واقعی است.

به گزارش خبر انرژی، عبدالکریم جمیری در نشست با مردم گناوه در مسجد امیرالمومنین( ع ) این شهر افزود: در نشست های مردمی و مراجعه کنندگان به دفتر شاهد نگرانی مردم از افزایش بهای برق مصرفی شهروندان هستم که نگران کننده است.

وی اضافه کرد: این در حالی است که مجلس برنامه ای برای افزایش بهای برق مصرفی نداشته و مسوولان شرکت توزیع برق استان بوشهر نیز مدعی هستند که هیچ گونه افزایشی در قبض ها اعلام نشده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مسوولان شرکت توزیع برق استان بوشهر معتقدند که اشکال در قرائت کنتور، خرابی کنتور و غیبت مشترکان در هنگام حضور مامور قرائت کنتور در دوره های بازخوانی قبلی سبب شده که با قرائت های جدید شاهد افزایش بها در قبض های بخشی از مشترکان باشیم که از این مسئولان درخواست کردیم وضعیت مردم را بخوبی درک کنند.

جمیری ادامه داد: شهروندان می توانند با مراجعه به ادارات برق شهرستان ها یا نمایندگی های آنها در دفاتر پیشخوان دولت ضمن بررسی وضعیت قبض های برق، در صورت صحت آن از مزایای تقسیط پرداخت آنها برخوردار شوند.

وی با اعلام این که یکی از مشکلات بیش از سه دهه شهر گناوه، نداشتن یک سیستم فاضلاب شهری پیشرفته است گفت: با وجود پیگیری های مکرر و نشست های مختلف با وزیر نیرو و زیرمجموعه درشرکت های مادر تخصصی این وزارتخانه، به دلیل آنچه مشکلات اعتباری توسط مسئولان دولتی عنوان شده است این طرح مهم و ریشه ای اجرا نمی شود.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: آخرین پیگیری ها و نشست هایی که با رئیس جمهوری، معاون اول و وزیر نیرو برای حل مشکل اعتباری فاضلاب گناوه داشتم با این مانع برخورد کرده ام که دولت می گوید پول کافی برای اجرای طرح فاضلاب گناوه ندارد.

وی ادامه داد: هر چند متقاعد نشده ام و با ابزارهای قانونی موجود در دست نماینده، در تلاش برای گرفتن حقوق مردم گناوه برای داشتن یک سیستم فاضلاب پیشرفته هستم.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم اضافه کرد: دولت امسال برای فاضلاب بوشهر ۵۰ میلیارد ریال در قالب بودجه سال ۹۴ دیده بود که با پیگری های انجام شده از محل اعتبارات سفر رییس جمهوری با تخصیص اعتبار یکهزار میلیارد ریالی به این پروژه موافقت کرد.

جمیری مهمترین دغدغه مردم شهرستان های گناوه و دیلم را راه ارتباطی این دو شهرستان عنوان کرد و گفت: راه گناوه به دیلم یکی از مهمترین راه های ارتباطی این دو شهرستان و به عنوان کریدور ارتباطی شمال مرکز استان مطرح است که با تلفات ایجاده شده مردم این دو شهرستان و حتی کل استان بوشهر را آزرده خاطر کرده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد : با پیگیری ها و رایزنی های مختلف با دولت، ۳۰۰ میلیارد ریال از اعتبارات استان و ۱۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر دولت به استان بوشهر برای توسعه و تکمیل قطعات بزرگراه گناوه به دیلم از پروژه بزرگراهی اهرم به دیلم به استان تخصیص یافت که می تواند نقش موثری در اتمام این پروژه داشته باشد.

وی یادآورشد: در حوزه راه نیز رایزنی های انجام شده برای اتصال گناوه به دیلم خارج از مسیر کنونی به نتیجه ای ختم شد که بر اساس آن یک راه امن بین این دو شهر ایجاد می شود.

جمیری بیان کرد: کار مطالعاتی گذر جدید گناوه به دیلم در دست اجراست و در سال آینده با پایان طرح مطالعاتی عملیات اجرایی آن نیز آغاز می شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در سال گذشته ۱۸۰ میلیارد ریال از محل ماده ۱۸۰ قانون توسعه کشور و تبصره ماده ۲۳ قانون بودجه سالانه که نظارت بر هزینه کرد آن بر عهده نماینده مجلس هر حوزه انتخابیه است در اختیار داشتیم که مبلغ ۷۰ میلیارد ریال آن به شهرستان گناوه اختصاص یافت.

جمیری اضافه کرد: هر چند در حوزه گازرسانی با تاخیر نسبت به سایر شهرستان ها در گناوه مواجه بودیم اما پیگیری های خوبی در این زمینه انجام شد که درنهایت با شتاب خوب گازرسانی به این شهرستان روبرو هستیم به گونه ای که تا پایان امسال شهر و روستاهای گناوه از نعمت داشتن گاز بهره مند می شوند.

وی با اعلام این که یکی از سخت و زیان آورترین شغل ها کار در دریا و صیادی و یا صفاری است اظهار کرد: طبق قانون باید رابطه حقوقی پرداخت دستمزد صیادان و ملوانان با مالکان لنج ها مشخص باشد تا بر اساس روابط کارفرما و پیمانکار لیست های دستمزد به سازمان تامین اجتماعی ارسال شود، این درحالی است که هم اکنون مشخص نیست که چه فردی باید این کار را انجام دهد.

وی یادآورشد: برای حل این مشکل می توان از توان تعاونی های صیادی نیز استفاده کرد تا بتوانیم درمجلس مصوبه ای قانونی برای سخت و زیان آور بودن شغل صیادی و ملوانی بگیریم