دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۹ : ۰۷
خانه / Social media / مذاکرات ۸۵ میلیارد دلاری با شرکت های نفتی بعد از برجام
۱۳۹۵/۱۲/۱۴

مذاکرات ۸۵ میلیارد دلاری با شرکت های نفتی بعد از برجام

مذاکرات ۸۵ میلیارد دلاری با شرکت های نفتی بعد از برجام

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت از در جریان بودن حدود ٨۵میلیارد دلار مذاکره در حوزه های نفتی خبر داد و درمورد اظهار نظر توتال درمورد ادامه همکاری با ایران منوط به تصمیم ترامپ گفت: ما از توتال دلخور نیستیم.

به گزارش خبرانرژی به نقل از ایسنا، امیر حسین زمانی نیا در کنفرانس علمی_پژوهشی برجام و اقتصاد مقاومتی با تاکید براینکه درمورد برجام در وزارت نفت و چهار زیرمجموعه این وزارت خانه هیچگونه سیاه نمایی وجود ندارد،اظهار کرد:درحال مذاکره ٢۵قرارداد هستیم که اگر منجر به عقد قرارداد شود بیش از ٨٠میلیارد دلار و حدود ۸۵ میلیارد دلار ارزش دارد.

وی با بیان اینکه در فضای ایجاد شده بعد از برجام، صادرات نفت خام دو برابر شده است، گفت: بالغ بر ٣۴میلیارد دلار در سال ٩۵، عواید نفت و میعانات بوده است. در ماه های آخر سال ٩۵، دو میلیون و ۶٣٩هزار بشکه نفت و میعانات گازی صادر کردیم و ارزش مذاکرات جاری حدود ٨۵ میلیارد دلار است.

از توتال دلخور نیستیم

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت با اشاره به همکاری توتال با ایران توضیح داد: توتال اعلام کرد منتظر تصمیم نهایی آمریکا در مورد ایران است، ما توتال را درک میکنیم. آن ها می خواهند ۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری کنند، ما از توتال دلخور نیستیم، البته آن ها از یک ماه و نیم گذشته تا کنون بیش از ٢٠میلیون دلار هزینه کردند و پروپوزال‌های خود را آماده کرده‌اند.

زمانی نیا در ادامه با تاکید بر اینکه ایران گروگان کشورهایی که با آن ها مراوده دارد نیست، تصریح کرد: در راستای اقتصاد مقاومتی باید گفت ما گروگان کشورهایی که با آن ها مراوده داریم نیستیم و این مراوده به خاطر ارزش افزوده است.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>