دوشنبه,۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ | ۰۵ : ۰۹
خانه / دسته‌بندی نشده / مذاکره با کشورهای بلوک شرق برای جذب سرمایه‌گذاری
۱۳۹۴/۰۲/۲۱
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تاسیسات دریایی خبر داد

مذاکره با کشورهای بلوک شرق برای جذب سرمایه‌گذاری

مذاکره با کشورهای بلوک شرق برای جذب سرمایه‌گذاری

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی با اشاره به انجام مذاکرات با سایر کشورها و به ویژه کشورهای بلوک شرق به منظور جذب سرمایه خبر داد و گفت: برخی از این مذاکرات برای فاینانس حدود ۱۰۰ میلیون دلار در حال نهایی شدن است.

به گزارش اژانس خبری انرژی،تورج دهقانی،با بیان اینکه با رفع تحریم‌ها و گشایش‌هایی که در پی آن حاصل می شود شاهد فاینانس خارجی پروژه ها خواهیم بود، اضافه کرد: در زمینه جذب سرمایه‌گذاری خارجی و آغاز مذاکره برای جذب سرمایه ۵۰۰ میلیون دلاری برای توسعه میادین موفقیت‌هایی حاصل شده است.

دهقانی همچنین از مذاکرات اولیه به منظور سرمایه‌گذاری حدود ۵۰۰ میلیون دلاری در توسعه میادین خبر داد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تاسیسات دریایی تصریح کرد: حجم پروژه های تاسیسات دریایی بالغ بر ۸ میلیارد دلار است و با توجه به این که فعالیت های توسعه‌ای به تدریج در حال محدود شدن است، در کنار تکمیل فعالیت های توسعه‌ای موجود، امیدواریم که شرکت‌های زیر مجموعه بتوانند در توسعه فازهای باقیمانده پارس جنوبی نقش آفرین باشند.

دهقانی در ادامه به روش های تامین مالی پروژه‌ها اشاره و اظهار کرد: با توجه به اینکه در گذشته کارفرما تاسیسات دریایی بوده است، اغلب تامین مالی از طریق این شرکت صورت می‌گرفت اما با توجه به اینکه به دنبال استقلال فعالیت ها و کسب بازار هستیم، تامین مالی را از طریق بانک‌ها و فاینانسورهای داخلی و خارجی انجام دهیم.