دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۹ : ۰۶
خانه / پتروشيمي / مذاکره ده‌ها شرکت خارجی برای فعالیت در صنعت پتروشیمی ایران
۱۳۹۴/۰۷/۰۴
مدیر طرح‌های هلدینگ خلیج فارس خبر داد

مذاکره ده‌ها شرکت خارجی برای فعالیت در صنعت پتروشیمی ایران

مذاکره ده‌ها شرکت خارجی برای فعالیت در صنعت پتروشیمی ایران

مدیر طرح‌های شرکت هلدینگ خلیج فارس با بیان این که تاکنون شرکتهای خارجی زیادی برای همکاری در طرح‌های پتروشیمی ایران اعلام آمادگی کرده اند، گفت: هم اکنون ماهانه چهار تا پنج شرکت خارجی برای همکاری به این شرکت مراجعه می کنند.

 

به گزارش آژانس خبری انرژی، داود فراهانی افزود: با برداشته شدن تحریم‌های بین المللی و ورود فناوریهای جدید، تولید محصولات با تنوع زیاد در طرح‌های جدید پتروشیمی خلیج فارس آغاز خواهد شد.

 

وی با اشاره به بومی سازی تجهیزات صنعت پتروشیمی در طول سالهای تحریم گفت: هم اکنون حدود ۵٠ درصد از تجهیزات این صنعت وارداتی است، در حالی که پیش از تحریمها این رقم تا ٩٠ درصد می رسید.

 

مدیر طرحهای شرکت هلدینگ خلیج فارس با تاکید بر این که توسعه صنعت پتروشیمی کشور یکی از اولویتهای این شرکت به شمار می آید، گفت: هم اکنون این شرکت طرحهای زیادی همچون طرحهای پتروشیمی هنگام، هرمز، آپادانا و پالایشگاه بیدبلند دو را در دست اقدام دارد، همچنین این شرکت به صورت غیرمستقیم در طرحهایی که در آن سهام قابل توجهی نیز دارد، فعال است.

 

فراهانی به روند مناسب و معقول پیشرفت فیزیکی طرحهای پتروشیمی ایلام، لردگان، گچساران و صدف اشاره کرد و گفت: هلدینگ خلیج فارس با در اختیار داشتن ۵١ درصد از سهام شرکت پترول هم اکنون بر روند اجرای این طرحها نظارت دارد.

 

براساس اعلام وزارت نفت، بر اساس آخرین رتبه بندی موسسه بین المللی ICIS شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس توانست با ۹ پله صعود نسبت به پارسال در ارزیابی سال ۲۰۱۴ این موسسه در رتبه ۴۴ برترین شرکتهای پتروشیمی جهان قرار گیرد. در ارزیابی این موسسه، هلدینگ خلیج فارس همچنان عنوان دومین شرکت برتر پتروشیمی خاورمیانه را در اختیار دارد.

 

در ارزیابی موسسه (INDEPENDENT CHEMICAL INFORMATION SERVICES) میزان فروش، افزایش سود و افزایش سرمایه به عنوان ملاکهای اصلی گزینش این شرکت بزرگ ایرانی در میان یکصد شرکت برتر صنعت پتروشیمی جهان اعلام شده است.

 

هلدینگ خلیج فارس در سال ۲۰۱۴ با رقم ۹۹۵۶ میلیون دلار فروش عملکرد بسیار مثبت و موفقی را از خود به جای گذاشت و توانست افتخار آفرینی خود را در میان شرکتهای برتر پتروشیمی جهان تداوم و بهبود بخشد.