چهارشنبه,۴ بهمن, ۱۳۹۶ | ۲۴ : ۰۳
خانه / نفت / مذاکره شل با یک شرکت داخلی برای حضور در ایران
۱۳۹۴/۰۲/۱۸

مذاکره شل با یک شرکت داخلی برای حضور در ایران

مذاکره شل با یک شرکت داخلی برای حضور در ایران

مدیرعامل شرکت نفت پارس از آغاز مذاکرات با شرکت شل خبر داد و گفت: بنا به مذاکراتی که با واسطه با این شرکت اروپایی انجام شده برای حضور در کشور ابراز علاقمندی کرده اند.

به گزارش اژانس خبری انرژی، حسن وفایی در یک نشست خبری در حاشیه بیستمین نمایشگاه بین الملی نفت ایران با بیان این که ظرفیت تولید این شرکت ۱۵۰ میلیون لیتر در سال است، گفت: به دنبال تولید محصولات گرید ۱ و ۲ و افزایش ظرفیت به میزان ۲۰ درصد در سال جاری هستیم، همچنین افزایش فروش ریالی به همین میزان را نیز پیگیری می کنیم.

مدیرعامل شرکت نفت پارس با تاکید بر این که این شرکت باید به جایگاهی بالاتر از موقعیت فعلی خود دست یابد، تصریح کرد:در صورت رفع تحریم ها رقبای بسیاری وارد بازار می شوند و شرایط برای ما سخت تر خواهد شد.

وفایی به کاهش ۵ درصدی سهم بازار طی پنج سال گذشته اشاره و خاطرنشان کرد:به دنبال احیا کردن بازار و افزایش سهممان هستیم و امیدواریم بتوانیم بازار از دست یافته را به دست بیاوریم.

وفایی مشتریان صادراتی این شرکت را کشورهای همسایه عراق، پاکستان،افغانستان عنوان و اضافه کرد:صادرات به چین ،کشورهای آفریقایی و امارات نیز در برنامه قرار دارد و برنامه ما این است که در صادرات محصولات نهایی به توفیق بیشتری دست یابیم.

وی در پایان به افزایش سرمایه شرکت از ۲۵ میلیارد به ۷۶ میلیارد تومان در سال ۹۳ اشاره کرد.