دوشنبه,۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ | ۳۲ : ۰۷
خانه / آب / مصرف کنندگان مجاز خدمات عمومی مکلف به پرداخت بهای خدمات مصرفی در موعد مقرر شدند
۱۳۹۶/۰۳/۰۹

مصرف کنندگان مجاز خدمات عمومی مکلف به پرداخت بهای خدمات مصرفی در موعد مقرر شدند

مصرف کنندگان مجاز خدمات عمومی مکلف به پرداخت بهای خدمات مصرفی در موعد مقرر شدند

مجلس شورای اسلامی مصرف کنندگان مجاز خدمات عمومی اعم از دولتی و غیر دولتی را مکلف به پرداخت بهای خدمات مصرفی در موعد مقرر کردند و در غیر این صورت خدمات آنها توسط دستگاه‌های ذی‌ربط قطع می‌شود.

به گزارش خبرانرژی به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به جزئیات لایحه نحوه برخورد با استفاده کنندگان غیر مجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز در ماده ۳ آن مصوب کردند با رعایت ماده ۵ قانون رفع موانع تولید مصرف کنندگان مجاز خدمات عمومی اعم از دولتی یا غیر دولتی موکلف اند بهای خدمات مصرفی خود را در موعد مقرر پرداخت نمایند و در غیر این صورت پس از اتمام مهلت مناسبی که از سوی دستگاه ذیربط داده می شود خدمات برق، گاز، آب و فاضلاب آنان توسط دستگاه ذیربط قطع می شود.

همچنین در صورت استنکاف مصرف کنندگان از پرداخت بهای خدمات، بدهی معوق مطابق مقررات مربوط به اجرای مفاد اسناد رسمی لازم الاجرا، قابل وصول می باشد و مصرف کنندگان در صورت اعتراض از طریق مراجع قضائی می توانند پیگیری های لازم را انجام دهند.

براساس تبصره ذیل این ماده نیز مقررات مربوط به اعطای مهلت مناسب برای قطع خدمات برق، گاز، آب و فاضلاب و شرایط استفاده مجدد از آن مطابق دستورالعملی است که حسب مورد به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

 

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>