سه شنبه,۲۶ دی, ۱۳۹۶ | ۳۷ : ۰۸
خانه / Social media / مصرف گاز بخش خانگی و تجاری به ۵٠٠ میلیون مترمکعب رسید
۱۳۹۵/۱۱/۲۶

مصرف گاز بخش خانگی و تجاری به ۵٠٠ میلیون مترمکعب رسید

مصرف گاز بخش خانگی و تجاری به ۵٠٠ میلیون مترمکعب رسید

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران میزان مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری را در روز گذشته ۵٠٠ میلیون مترمکعب عنوان کرد و گفت: از ابتدای زمستان تاکنون افت فشار و یا قطعی گاز نداشتیم.

به گزارش خبرانرژی، مجید بوجارزاده با اشاره به سرما و بوران در ٢٢ استان کشور افزود: با وجود گسترش موج سرما در کشور، از ابتدای فصل زمستان تاکنون هیچ گونه قطع و افت فشار گاز نداشتیم.

وی گازرسانی به استان‌های شمالی کشور را مطلوب عنوان کرد و افزود: میزان مصرف نیروگاه‌ها و پتروشیمی ها نیز به ترتیب ٨٠ و ۴٠ میلیون مترمکعب بوده است.

بوجارزاده به موج جدید سرما که طبق پیش بینی ها از روز جمعه آینده وارد کشور می شود و تا روز یکشنبه ادامه خواهد داشت، اشاره کرد و ادامه داد: کم کردن ٢ درجه گرمای محیط سبب صرفه جویی حدود ۵٠ میلیون مترمکعبی گاز خواهد شد و با این صرفه جویی گاز بیشتری در اختیار صنایع قرار می گیرد.

وی با تاکید بر مصرف بهینه و ایمن گاز از سوی مردم اظهار کرد: تلاش شبانه روزی برای گازرسانی به تمام نقاط کشور در حال انجام است.

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران درباره صادرات گاز به ترکیه نیز اعلام کرد: صادرات گاز به این کشور به صورت پایدار در حال انجام است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

 

منبع: ایسنا

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>