یکشنبه,۱ بهمن, ۱۳۹۶ | ۴۷ : ۱۱
خانه / نفت / معاون وزیر نفت:بخش خصوصی در سرمایه گذاری طرح های صنعت نفت فعال تر می شود
۱۳۹۴/۰۳/۰۲

معاون وزیر نفت:بخش خصوصی در سرمایه گذاری طرح های صنعت نفت فعال تر می شود

معاون وزیر نفت:بخش خصوصی در سرمایه گذاری طرح های صنعت نفت فعال تر می شود

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با تاکید بر استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی در صنعت نفت گفت: تلاش می شود این فرصت به بخش خصوصی داده شود تا در سرمایه گذاری و بهره برداری از طرح های نوین این صنعت فعال تر شود.

به گزارش اژانس خبری انرژی،رکن الدین جوادی عصر شنبه در حاشیه برگزاری آیین دانش آموختگی فارغ التحصیلان دانشکده نفت آبادان، با بیان توان خود اتکایی صنعت نفت با وجود تحریم ها، اظهار داشت: برای تحقق این هدف، محصولات ساخت داخل با عنوان ۱۰ قلم کالایی مورد نیاز صنعت نفت از حمایت های لازم برخوردار می شود.

وی افزود: امسال طرح های جدیدی در بخش صنعت نفت آغاز می شود.

جوادی با بیان نقش دانشگاه ها در راستای تحقق اهداف توسعه ای، گفت: در این زمینه نیز قراردادهای ۱۰ ساله همکاری با دانشگاه ها بسته شده است.

معاون وزیر نفت همچنین از جذب فارغ التحصیلان نخبه دانشگاه ها در صنعت نفت کشور خبر داد و افزود: بر اساس برنامه زمانبندی، دامنه جذب دانش آموختگان در این صنعت گسترش می یابد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اظهار داشت: سعی می کنیم دانش آموختگان صنعت نفت نیز با عنوان امریه سربازی از این فرصت استفاده کرده و در لباس سربازی به صنعت نفت کشور کمک کنند.

وی گفت: امیدواریم این مهم تا پایان امسال محقق شود.

آیین دانش آموختگی ۱۹۱ فارغ التحصیل کارشناسی ورودی ۹۰ و کارشناسی ارشد ورودی ۹۲ دانشکده مهندسی نفت شهید تندگویان آبادان با حضور جمعی از مسوولان وزارت نفت و مسوولان محلی در سینما نفت آبادان برگزار شد.