یکشنبه,۱ بهمن, ۱۳۹۶ | ۴۶ : ۱۱
خانه / برق / معاون وزیر نیرو خبر داد: ورود ۲۰۰۰ مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی به مدار
۱۳۹۴/۰۳/۰۵
افزایش سالانه 5000 مگاوات ظرفیت تولید به برنامه ششم کشیده شد

معاون وزیر نیرو خبر داد: ورود ۲۰۰۰ مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی به مدار

معاون وزیر نیرو خبر داد: ورود ۲۰۰۰ مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی به مدار

معاون وزیر نیرو در امور برق با اشاره به این‌که تا تابستان سال آینده ۲۰۰۰ مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی وارد مدار می‌شود، گفت: همواره بین اقدامات سرمایه‌ای‌مان با نیاز مصرف ممکن است تا ۲۵۰۰ مگاوات فاصله وجود داشته باشد.

به گزارش اژانس خبری انرژی،هوشنگ فلاحتیان، با اشاره به این‌که سالانه پنج تا هشت درصد رشد مصرف داریم، گفت: لازم است هر سال پنج هزار مگاوات ظرفیت اسمی جدید به نیروگاه‌های کشور افزوده شود.

وی با تاکید بر این‌که برنامه‌ریزی شده تا در برنامه ششم توسعه ۳۰ هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی افزوده شود، گفت: ممکن است بین هدف ایجاد ۵۰۰۰ مگاوات ظرفیت در سال تا سرمایه‌گذاری صورت گرفته با فاصله‌ای به میزان ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ مگاوات مواجه شویم.

معاون وزیر نیرو در امور برق با تاکید بر این‌که باید از طریق مدیریت تقاضا فاصله بین سرمایه‌گذاری صورت گرفته و مصرف را مدیریت کنیم، اظهار کرد: ایران کشوری است که برای تامین برق در فصل تابستان نیاز به ظرفیت بسیاری دارد در حالی که در سایر فصول ظرفیت زیاد ایجاد شده برای این هدف بدون استفاده می‌ماند.

فلاحتیان با اشاره به این‌که پیک مصرف برق پیش‌بینی می‌شود به ۵۱ هزارمگاوات برسد، گفت: این در حالی است که پیک مصرف در زمستان ۳۲ هزارمگاوات است لذا باید تلاش کنیم نیاز به برق را در ۲ تا ۲٫۵ ماه از تابستان که به شدت رشد می‌کند با مدیریت مصرف کنترل کنیم تا نیاز به سرمایه‌گذاری‌های جدید را کاهش دهیم.

معاون وزیر نیرو در امور برق همچنین با تاکید بر برنامه وزارت نیرو در راستای قوت بخشیدن به صادرات گفت: درصددیم تا بیش از صادرات برق، صادرات خدمات فنی و مهندسی را ارتقاء دهیم.