سه شنبه,۱ اسفند, ۱۳۹۶ | ۴۸ : ۰۲
خانه / دسته‌بندی نشده / مناقصه گازی مصر برای دو ماه دیگر تمدید شد
۱۳۹۴/۰۳/۰۶

مناقصه گازی مصر برای دو ماه دیگر تمدید شد

مناقصه گازی مصر برای دو ماه دیگر تمدید شد

مصر مناقصه را برای کشف گاز در دریای مدیترانه برای دو ماه دیگر تمدید کرد.

به گزارش اژانس خبری انرژی،به نقل ازرویترز از قاهره، هیئت مدیره شرکت دولتی گاز مصر روز سه شنبه (۵ خردادماه) اعلام کرد: در پی برنامه مصر برای افزایش تولید داخلی انرژی، این کشور مناقصه را برای اکتشاف گاز در دریای مدیترانه تا دو ماه دیگر تمدید کرده و ۴ بلوک جدید نیز به این مناقصه افزوده است.

شرکت دولتی گاز مصر (یی گس) در آگهی که در روزنامه دولتی الاهرام منتشر شد، اعلام کرد: این مناقصه هم اکنون تا ٣٠ ژوئیه ادامه دارد و به جای توسعه ٨ بلوک، شامل ١٢ بلوک فراساحلی است.

مصر با بدترین بحران انرژی در دهه جاری و افزایش مصرف و افت تولید روبروست؛ به طوری که این شرایط سبب شده است که طی چند سال گذشته از یک صادرکننده عمده انرژی به یک واردکننده خالص بدل شود.

مصر تلاش کرده است که با افزایش قیمتهای انرژی، احداث نیروگاههای جدید تولید برق، واردات ال ان جی و ترغیب به افزایش تولید داخلی نفت و گاز، با بحران انرژی مقابله کند.

مصر دوره و زمان برگزاری این مناقصه را در گذشته نیز به دلیل نبود علاقه و تمایل کافی یا درخواست مشارکت کنندگان بالقوه برای زمان بیشتر ارزیابی، به تعویق انداخته بود.

محفوظ البونی، معاون مدیرعامل شرکت یی گس به رویترز گفت: دوره برگزاری این مناقصه به درخواست برخی از شرکتها که خواهان دریافت جزئیات بیشتر درباره این بلوکها و زمان بیشتر برای ارزیابی ۴ بلوک جدید افزوده شده به این مناقصه بودند، تمدید شده است.

این ١٢ بلوک منطقه ای به وسعت کلی ٢٠ هزار و ۵۴٨ کیلومترمربع را در بر می گیرند.

شرکتهای انی ایتالیا، بی پی و بی جی گروپ انگلیس از جمله شرکتهای خارجی هستند که هم اکنون در حال انجام فعالیتهای فراساحلی اکتشافی در سواحل شمالی مصر هستند.