دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۳۶ : ۰۶
خانه / آب / موجن(مجن) ، شهری در ایران بدون معضل کم آبی
۱۳۹۴/۰۶/۲۳

موجن(مجن) ، شهری در ایران بدون معضل کم آبی

موجن(مجن) ، شهری در ایران بدون معضل کم آبی

مدیر کل بررسی های اقتصادی ، تعرفه و خصوصی سازی شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: شهر موجن از توابع شاهرود است که به دلیل تشکیل تعاونی آب بران و مدیریت توزیع آب با حضور مردم، هیچ نامتعادلی و بحران آبی در این منطقه وجود ندارد.

 
به گزارش آژانس خبری انرژی،علی اکبر قبادی با اشاره به اینکه مدیریت آب در این منطقه به دست مردم و متناسب با بارشها وشرایط جوی انجام می شود ، افزود: تشکیل تعاونی آب بران وراه اندازی بازار آب در موجن سبب توسعه منابع آب و کشت وکمک به درآمدهای جانبی کشاورزان این منطقه شده است.
وی گفت: دولت برای حمایت از این واحد مردم نهاد برای بازسازی کانالهای انتقال آب واحداث یک سد برای بهره برداری ازذخیره های سیلابی اقدام کرده است که مدیریت سد نیز پس از تکمیل به مردم سپرده می شود.

مدیرکل بررسی های اقتصادی ، تعرفه وخصوصی سازی شرکت مدیریت منابع آب ایران توسعه این طرح را سبب واگذاری بیشتر اختیار منابع آب ، حفاظت و حراست از آن به عهده مردم دانست و تصریح کرد: واگذاری مدیریت منابع آب به مردم لمس ، تحمل وتطبیق زند گی با شرایط خشکسالی را برای آنان آسان می کند.

 
قبادی افزود: تعاونی آب بران ، اسنادی را که سهم آب کشاورزی صاحبان زمین های کشاورزی در آن تعیین شده ، به سهام تبدیل کرده است و کشاورزان می توانند سهم آب را برای مدیریت به تعاونی واگذار کند تا آب متناسب با نیاز به متقاضیان واگذار شود.
وی گفت: این مبادلات با نظارت میرآبان تعیین و از سوی تعاونی آب بران هدایت می شود تا هر کشاورز به سهم خود برسد.

 

 

 

منبع صداو سیما