شنبه,۲۷ آبان, ۱۳۹۶ | ۰۴ : ۱۱
خانه / نفت / نامه مدیرعامل شرکت نفت به ابتکار پس از پلمب شدن یاران
۱۳۹۴/۰۲/۲۲

نامه مدیرعامل شرکت نفت به ابتکار پس از پلمب شدن یاران

نامه مدیرعامل شرکت نفت به ابتکار پس از پلمب شدن یاران

مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) با بیان این‌که به شدت با فعالیت‌هایی که موجب تخریب محیط زیست شود مخالف هستیم، از نامه مدیر عامل شرکت ملی نفت به رییس سازمان محیط زیست به دلیل توقف فعالیت توسعه‌ای در میدان یاران شمالی خبر داد و گفت: از این موضوع به سادگی نخواهیم گذشت.

به گزارش اژانس خبری انرژی،عبدالرضا حاج حسین‌نژاد،با بیان این‌که بنا به اعلام رییس سازمان محیط زیست یکی از منابع بروز گردوغبار و یا ریزگردها، تالاب‌های خشک شده یا در حال خشک‌شدن هستند، گفت: از نیمه‌های سال گذشته برای بازگشایی آب روی هورالعظیم تلاش‌هایی آغاز شده و اکنون حوضچه دوم نیز آبگیری شده است.

وی با اشاره به اظهارات رییس سازمان محیط زیست مبنی بر این‌که وضعیت بسیار بهتر شده، اظهار کرد: تلاش برای کاهش گرد‌وغبار از طرف دولت همچنان ادامه دارد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) به دریافت نامه‌ای از معاون سازمان محیط زیست مبنی بر تشکر از شرکت متن به دلیل فعالیت‌های محیط زیستی در منطقه غرب کارون اشاره و اظهار کرد: پاسخ مدیر محیط زیست به استان خوزستان و همچنین استاندار خوزستان را داده‌ایم و همواره در جلسات با متخصصان شرکت می‌کنیم.

حسین‌نژاد با اشاره به این‌که عملیات حفاری در میدان یاران شمالی در ۵۰ متری مرز صورت می‌گیرد، تصریح کرد: توقف عملیات توسعه‌ای در این میدان ظلم به کشور بوده و باعث عقب‌ماندگی نسبت به کشور همسایه می‌شود. ضمن این‌که براساس مصوبه‌ی دولت اگر اختلافی بین دو شرکت دولتی وجود دارد باید بین خودشان حل شود.

مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) با بیان این‌که تاکنون میلیارد‌ها تومان برای فعالیت‌های محیط زیستی در منطقه غرب کارون هزینه کرده‌ایم، گفت: باید هسته محیط زیستی در استان ایجاد شود تا از ماهیگیری و همچنین خشکاندن هور‌العظیم برای عملیات کشاورزی جلوگیری شود
.
وی با انتقاد نسبت به این‌که اداره محیط زیست استان خوزستان افراد واجد‌ شرایط را برای ایجاد این هسته محیط زیستی معرفی نکرده است، گفت: چهارشنبه این هفته جلسه‌ای را با حضور استاندار خوزستان در منطقه خواهیم داشت تا این مشکل برطرف شود.