چهارشنبه,۴ بهمن, ۱۳۹۶ | ۱۶ : ۰۳
خانه / گاز / نماینده تنکابن: دولت ننگ گران خریدن گاز از ترکمنستان را نپذیرفت
۱۳۹۵/۱۱/۱۷

نماینده تنکابن: دولت ننگ گران خریدن گاز از ترکمنستان را نپذیرفت

نماینده تنکابن: دولت ننگ گران خریدن گاز از ترکمنستان را نپذیرفت

نماینده تنکابن در مجلس شورای اسلامی گفت: در سال ۸۶ ترکمنستان گاز را به قیمت ۹ برابر به ایران فروخت که امسال دولت این حقارت را نپذیرفت تا سیاست ملی بر صرفه جویی قرار گیرد.

به گزارش خبرانرژی، شمس الله شریعت نژاد در مراسم بهره برداری از پروژه های گازرسانی به هشت روستای تنکابن با اشاره به اینکه دهه فجر فرصتی است تا دستاوردهای نظام و آثار انقلاب اسلامی ایران در جهان را مرور کنیم، تصریح کرد: آثار و برکات نظام به هر کجا می نگریم مشهود است و این عزت و آبرو در انقلاب ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه  امروز رئیس جمهور آمریکا برای اینکه جایگاهی پیدا کند، مجبور به هدف قرار دادن ایران شده است، گفت: بزرگترین اشتباه رژیم پهلوی تکیه بر دشمن به جای تکیه بر مردم بود و باید به یاد داشته باشیم که هر زمان غرور بر فردی غلبه کند، سرنگون خواهد شد.

این نماینده مجلس با اشاره به شرایط گاز مازندران و کشور تصریح کرد: ایران دومین کشور دارای منابع گازی است اما با صرفه جویی نکردن بسیاری از منابع خود را از میان می بریم.

وی با بیان اینکه امروز در کشور ۷۳۰ میلیون مترمکعب گاز مصرف می شود که تنها ۶ میلیون آن وارد می شود، افزود: در سال ۸۶ ترکمنستان گاز را به قیمت ۹ برابر به ایران فروخت که امسال دولت این حقارت را نپذیرفت تا سیاست ملی بر صرفه جویی قرار گیرد.

منبع: ایسنا