دوشنبه,۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ | ۰۷ : ۱۱
خانه / آب / نماینده کرج در مجلس: پیگیر افزایش حق‌آبه استان هستیم
۱۳۹۵/۰۲/۰۹

نماینده کرج در مجلس: پیگیر افزایش حق‌آبه استان هستیم

نماینده کرج در مجلس: پیگیر افزایش حق‌آبه استان هستیم

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش سهم تخصیص آب آشامیدنی از سدهای امیرکبیر و طالقان با جدیت پیگیری می‌شود.

 

به گزارش خبر انرژی، محمد جوادکولیوند ، اظهار کرد: طی سال‌های گذشته بهره برداری بی‌رویه از آب و افزایش مستمر جمعیت باعث شده استان البرز با مشکل جدی آب مواجه شود.

 

وی ادامه داد: بدون شک اگر آب نباشد حیات بشر و سایر جانداران با تهدید جدی مواجه می‌شود و امر توسعه در مناطق مختلف از بین می‌رود.

 

کولیوند خاطرنشان کرد: بدون آب رونق فعالیت‌های همه بخش‌ها از جمله کشاورزی و صنعت از بین رفته و توسعه اقتصادی کشور با مشکلات جدی مواجه می‌شود.

 

وی ادامه داد: از آنجایی که البرز باغات، زمین‌های کشاورزی و واحدهای تولیدی و صنعتی زیادی را درخود جای داده باید ازکنار موضوع بحران آب در این استان به راحتی نگذریم و برای صرفه جویی و استفاده بهینه از منابع موجود راه کارهای عملی پیاده کنیم.

 

کولیوند توضیح داد: به جز مصارف صنعتی و کشاورزی، تامین آب شرب مورد نیاز شهروندان البرزی نیز باید مد نظر قرار بگیرد.

 

نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: برای تأمین آب مورد نیاز البرز نیاز به مشارکت ذی‌نفعان در مدیریت توزیع آب آشامیدنی و همچنین همکاری هرچه بیشتر دستگاه‌های اجرایی و دولتی برای در اختیار قرار دادن چاه‌های اضطراری در مواقع لزوم به شرکت آب و فاضلاب به‌صورت موقت است.

 

وی ابراز کرد: در شرایط موجود اولویت بندی تکمیل طرح‌های مرتبط با تأمین و توزیع آب و ارائه راهکار جامع در مورد مدیریت مصرف آب در همه بخش‌ها باید مورد توجه قرار بگیرد .

 

کولیوند در پایان با اشاره به لزوم توجه بیش از پیش به موضوع تأمین آب آشامیدنی استان گفت: نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی پیگیر افزایش سهم تخصیص آب آشامیدنی از سدهای امیرکبیر و طالقان و انتقال پساب از غرب تهران به استان البرز هستند و این موضوع را در اولویت کاری خود قرار داده‌اند.