سه شنبه,۳۰ آبان, ۱۳۹۶ | ۲۴ : ۰۱
خانه / نفت / نیجریه پول پروژه‌های نفتی را صرف کسری بودجه می‌کند
۱۳۹۵/۰۱/۲۴

نیجریه پول پروژه‌های نفتی را صرف کسری بودجه می‌کند

نیجریه پول پروژه‌های نفتی را صرف کسری بودجه می‌کند

وزیر دارایی نیجریه گفت: اگر پیش بینی ها درباره درآمد دولت محقق نشود، این کشور ممکن است از پول کنار گذاشته برای تامین مالی پروژه های مشترک با شرکتهای نفتی خارجی و محلی برای جبران کسری بودجه سال ۲۰۱۶ استفاده کند.

 

به گزارش خبر انرژی،به نقل از رویترز، کمی آدئوسان وزیر دارایی نیجریه گفت: این کشور غرب آفریقا سعی داشته درآمد مالیاتی و غیرنفتی خود را برای تامین بودجه بی سابقه ۳۰ میلیارد دلاری در سال ۲۰۱۶ به منظور احیای بزرگترین اقتصاد آفریقا که گرفتار سقوط قیمت نفت شده، افزایش دهد.

 

آدئوسان در گفتگویی در لاگوس با رویترز و فایننشال تایمز در پاسخ به سوالی مبنی بر نحوه تحقق بودجه در صورت عدم تحقق درآمدهای پیش بینی شده، گفت: طرح ب درباره درخواستهای نقدینگی است.

 

درخواست نقدینگی در واقع وظایف مالی دولت در قبال پروژه های سرمایه گذاری مشترک بین شرکت ملی نفت و شرکتهای محلی و بین المللی هستند.

 

این وزیر نیجریه ای گفت: اگر این درآمد محقق نشود ما یک تریلیون نایرا بودجه برای درخواست های نقدینگی داریم. ما این درخواست ها را از بودجه تامین نخواهیم کرد.

 

تولید نفت و گاز نیجریه بدلیل توقف پروژه های جدید ناشی از تاخیر در تامین دولتی سرمایه گذاری های مشترک با شرکتهای خارجی و داخلی، نسبتا راکد بوده است.

 

امانوئل ایبه کاچیکوو رئیس شرکت ملی نفت لیبی گفت: شرکت ملی نفت نیجریه سعی داشته که بدهی به شرکت های نفتی را پس دهد و تا دسامبر به سه میلیارد دلار برساند.

نیجریه در سال ۲۰۱۶ که گمان میرود با کسری ۲٫۲ تریلیون نایرا(۱۱ میلیارددلار) روبرو است، برای سرمایه گذاری در جاده ها و تامین نیرو و بی نیاز کردن اقتصاد از نفت، بودجه خود را سه برابر خواهد کرد.