یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۳۹ : ۱۱
خانه / برق / هشدار محققان درباره خسارت چندمیلیارد دلاری توفان های خورشیدی
۱۳۹۵/۱۱/۰۵
به دلیل قطع برق رخ می دهد؛

هشدار محققان درباره خسارت چندمیلیارد دلاری توفان های خورشیدی

هشدار محققان درباره خسارت چندمیلیارد دلاری توفان های خورشیدی

محققان هشدار می دهند که توفان های خورشیدی و خاموشی های برق ناشی از آن می تواند میلیاردها دلار به اقتصاد ایالات متحده آمریکا ضربه بزند.

به گزارش خبرانرژی، اتحادیه ژئوفیزیک آمریکا میزان این خسارات را در روز برای ایالات متحده آمریکا حدود ۴۰ میلیارد دلار برآورد کرده است.

مقاله ای که در این زمینه در نشریه Space Weather توسط محققان دانشگاه های کمبریج، کیپ تاون و مرکز بررسی های قطب جنوب بریتانیا چاپ شده حاکیست تنها ۴۹ درصد از خسارات اقتصادی وارد شده به امریکا مربوط به موارد قطع برق است و مشکلات گسترده تری نیز به علت توفان های خورشیدی این کشور را تهدید می کند.

در مورد نواحی که بابت این مشکل خسارت می بینند پیش بینی های مختلفی به عمل آمده است. بر اساس پیش بینی اول تنها ۸ درصد از مردم آمریکا در ایالات شمالی ممکن است بدین علت آسیب ببینند که این امر روزانه ۶.۲ میلیارد دلار خسارت به بارمی آورد.

در حالت دوم ۲۳ درصد از جمعیت آمریکا از توفان های خورشیدی آسیب می بینند که این به معنای خسارت روزانه ۱۸.۷ میلیارد دلاری است و در حالت سوم ۴۴ درصد از مردم این کشور از این بابت ضرر می کنند که به معنای خسارت روزانه ۴۲.۵ میلیارد دلاری در روز است.

از جمله بخش های اقتصادی آسیب دیده به علت توفان های خورشیدی در آمریکا می توان به کارخانه های تولیدی، ادارات دولتی، بخش مالی، چرخه توزیع و تبادل کالا و … اشاره کرد.