دوشنبه,۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ | ۲۳ : ۰۵
خانه / آب / همکاری وزارت نیرو و جهاد کشاورزی برای ساماندهی سدها
۱۳۹۶/۰۳/۰۱

همکاری وزارت نیرو و جهاد کشاورزی برای ساماندهی سدها

همکاری وزارت نیرو و جهاد کشاورزی برای ساماندهی سدها

وزیر نیرو گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در شورای عالی آب قرار شده تا عملیات آبخیزداری در حوزه‌های آبریز سدها با هماهنگی وزارت نیرو و جهاد کشاورزی انجام شود و برای این مهم نیز تدابیر لازم در نظر گرفته شده است.

حمید چیت‌چیان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که لایروبی سدها یک کار مشکل است، اظهار کرد: در تمام دنیا نیز این کار به صورت محدود انجام می‌شود، اما مساله‌ای که باید به آن توجه شود این است که در حوزه آبریز هر سد عملیات آبخیزداری انجام شود.

وی ادامه داد: این عمل موجب می‌شود تا رسوبات کمتری توسط آب حمل و به محل دریاچه سد بریزد، لذا لازم است که به این مساله توجه بیشتری شود.

وزیر نیرو مسوولیت اصلی این کار را برعهده وزارت جهاد کشاورزی دانست و افزود: برنامه‌ریزی‌های متعددی برای همکاری بیشتر دو وزارتخانه جهاد کشاورزی و وزارت نیرو در نظر گرفته شده است تا بتوان از این طریق وضعیت سدهای کشور را ساماندهی کرد.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>