یکشنبه,۱ بهمن, ۱۳۹۶ | ۳۳ : ۱۱
خانه / آب / هنر، زبان پیوند با مردم برای مدیریت آب است
۱۳۹۴/۰۲/۱۱
معاون وزیر نیرو:

هنر، زبان پیوند با مردم برای مدیریت آب است

هنر، زبان پیوند با مردم برای مدیریت آب است

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو گفت: برای مدیریت صحیح آب باید با مردم پیوند ایجاد کرد و زبان هنر این رابطه را بوجود می اورد.

به گزارش اژانس خبری انرژی،علیرضا دائمی شامگاه پنجشنبه در آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب در سالن کوثر اصفهان افزود: تا سه دهه قبل تصور این بود که مدیریت آب صرفا کاری فنی مهندسی است و کارهای مهندسی و تخصصی را انجام دادیم.

وی گفت افزود: امروز اذعان می کنیم مدیریت آب جنبه زیست محیطی، اقتصادی، اجتماعی و انسانی دارد و باید از ابزار مختلف و بخصوص هنر برای بیان اهمیت آب و مدیریت بهینه مصرف آن استفاده کرد.

وی اظهار کرد: هنر در خدمت ایجاد پیوند بین علوم انسانی و رفتار اجتماعی قرار دارد و برگزاری چنین جشنواره های هنری برای بیان ارزش آب در بخشهای مختلف مهم است و باید تداوم یابد.

دائمی اظهار داشت: آنچه از این جشنواره ها انتظار داریم این است که ارزش واقعی آب را به عنوان عاملی که در همه مکان ها و زمان ها به آن نیازمندیم، به جامعه بشناسانند.

وی با ابراز امیدواری از تداوم جشنواره جلوه های آب، پیشنهاد داد دوره سوم آن بخش بین المللی داشته باشد.

حمید رضا تشیعی معاون نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آبفا کشور نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت نقش فرهنگ و هنر در مدیریت بحران و اصلاح الگوی مصرف گفت: بحران آب موضوعی مهم است و همه باید به اشکال مختلف به آن بپردازیم.

وی افزود: نقش فرهنگ و هنر در مدیریت بحران و مصرف بهینه آب بسیار مهم است چرا که در طول ۴۰ سال گذشته جمعیت دو برابر ولی مصرف آب چهار برابر شده است.

وی با مقایسه شرایط آب در ایران و سایر کشورها گفت: شدت خشکسالی ایران در شرایط متوسط به بالا پیش بینی شده و تنها شمال آفریقا است که وضعیت آن بدتر از کشور ماست و این بحران آبی ما را نشان می دهد.

وی اظهار کرد: با آنکه سهم منابع تجدید پذیر آب در ایران نسبت به کشورهای دیگر بسیار کمتر است سرانه مصرف ما بسیار بالاست و این زنگ هشداری برای ماست.

معاون نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آبفا کشور افزود: ترازوی عرضه و تقاضای آب با توسعه شهرنشینی به سمت تقاضا حرکت می کند و به همین خاطر مدیریت تقاضای آب راهکار اصلی عبور از بحران است.

وی با تاکید بر اینکه تامین آب با کیفیت کار مشکلی است و آب با سلامت و امنیت جامعه در رابطه است، گفت: کار فرهنگی در جهت کنترل شرایط بحرانی می تواند بسیار موثر باشد.

سفیر مکزیک: امیدوارم در دنیا هم جشنواره آب برگزار شود
سفیر مکزیک در ایران نیز با ابراز خرسندی از برگزاری جشنواره در باره آب گفت: امیدوارم در مکزیک و دنیا هم جشنواره آب مانند اصفهان برگزار شود

کان چولا در آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی فیلم و عکس و جلوه های آب در سالن کوثر اصفهان افزود: برگزاری جشنواره در باره آب اقدام جالب و مهمی است.

وی با بیان اینکه ایران و مکزیک مشکلات فرهنگی با هم ندارند، گفت: برگزاری این جشنواره می تواند به امر فرهنگسازی در زمینه آب کمک نماید.

وی با اشاره به اهمیت این جشنواره ، استفاده از فیلم در ترویج مصرف صحصح آب را موثر خواند.

دومین جشنواره فیلم و عکس جلوه های آب در سالن کوثر اصفهان، با معرفی برگزیدگان در بخشهای مختلف به کار خود پایان داد.

این جشنواره به مدت چهار روز در بخش فیلم مستند، داستانی، پویانمایی و بخش عکس با موضوعات محیط زیست، صنعت و کشاورزی، اجتماعی و خلاقانه برگزار شد.