سه شنبه,۱ اسفند, ۱۳۹۶ | ۵۶ : ۰۲
خانه / دسته‌بندی نشده / واحد RFCC پالایشگاه اراک دوباره از مدار خارج شد
۱۳۹۳/۰۹/۰۵
کاهش تولید بنزین یورو ۴ پالایشگاه به نصف برای سومین بار

واحد RFCC پالایشگاه اراک دوباره از مدار خارج شد

واحد RFCC پالایشگاه اراک دوباره از مدار خارج شد

پس از آنکه هفته گذشته با مشقت فراوان واحد RFCC پالایشگاه شازند اراک به مدار تولید بازگشت متاسفانه این واحد به دلیل وجود مشکل در شیرهای کنترلی دو روز گذشته برای بار مجدد از مدار تولید خارج شد.

واحد RFCC پالایشگاه شازند اراک اواسط آبان ماه به دلیل عدم تعمیرات دوره ای در فصل تابستان با هدر روی کاتالیست مواجه شد، و مسئولان پالایشگاه تصمیم گرفتند این واحد که نقش موثری در تولید بنزین این پالایشگاه دارد از مدار تولید خارج شود و به همین دلیل تولید بنزین با کیفیت و با استاندارد یورو4 در این پالایشگاه نصف شد.

پس از خروج یک هفته ای این واحد و انجام تعمیرات لازم در هنگام بازگشت مجدد به مدار تولید و در مرحله پیش راه اندازی واحد RFCC دچار حریق و برای بار مجدد از مدار تولید خارج شد.

انجام عملیات تعمیرات دوره ای در موعد مقرر موجب می‌شود تا پالایشگاه در فصول دیگر سال به راحتی بتواند فعالیت خود را بدون کوچکترین مشکلی انجام دهد اما مسئولان پالایشگاه شازند اراک به دلایل نامعلومی این تعمیرات را در فصل تابستان انجام ندادند که موجب شد تا این مشکلات برای پالایشگاه شازند و تولید بنزین این پالایشگاه ایجاد شود.

به گفته مسئولان پالایشگاه اراک بخش عمده ای از تولید بنزین این مجموعه برای عرضه به تهران ارسال می‌شود اما با وجود این مشکلات مشخص نیست بنزین عرضه شده در تهران از چه طریقی تامین می شود.

 

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>