یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۳ : ۰۹
خانه / نفت / واردات نفت هند از ایران کاهش یافت
۱۳۹۴/۰۶/۱۴
در ماه اوت

واردات نفت هند از ایران کاهش یافت

واردات نفت هند از ایران کاهش یافت

واردات نفت خام هند از ایران در ماه اوت نسبت به ماه قبل ۷٫۷ درصد کاهش یافت اما به رغم این کاهش، همچنان انتظار می‌رود که هند پس از لغو تحریم‌ها علیه ایران واردات نفت خود از این کشور را افزایش دهد.

 

به گزارش آژانس خبری انرژی،آمارهای کشتیرانی و تحقیقات نفتی و پیش‌بینی‌های رویترز حاکی از این است که در آستانه تعطیلی دو پالایشگاه هند در روزهای آینده، واردات نفت خام این کشور از ایران در ماه اوت با ۲۷ درصد کاهش نسبت به دوره مشابه سال قبل به پایین‌ترین سطح پنج ماه اخیر رسیده است.

 

پالایشگاه‌های اسار و مانگلور واحد‌های پالایشگاهی خود را از اواسط سپتامبر به مدت یک ماه تعطیل خواهند کرد که از ماه گذشته به کاهش خرید نفت هند منجر شده است.

 

این آمار نشان می‌دهد هند در ماه اوت روزانه حدود ۱۹۸ هزار و ۸۰۰ شبکه نفت از ایران وارد کرد که نسبت به ماه ژوئیه ۷٫۷ درصد کاهش یافته است.

 

براساس توافق هسته‌ای بین ایران و شش قدرت جهانی تحریم‌های ایران اواخر سال جاری لغو می‌شوند.

 

هند چهارمین مصرف‌کننده نفت جهان و دومین مشتری نفت ایران پس از چین، در هشت ماهه امسال واردات نفت خود را از ایران با ۲۱ درصد کاهش به روزانه ۲۱۴ هزار و ۱۰۰ بشکه رساند.

 

واردات نفت هند از ایران در ماه‌های آوریل تا اوت امسال(پنج ماه اخیر) نسبت به دوره مشابه سال قبل با ۲۱ درصد افزایش به ۲۶۶ هزار بشکه در روز رسیده است.