سه شنبه,۱ اسفند, ۱۳۹۶ | ۵۷ : ۰۲
خانه / نفت / واردات نفت کره از ایران در ماه آوریل به ۱۲۶ هزار بشکه‌ رسید
۱۳۹۴/۰۲/۲۶

واردات نفت کره از ایران در ماه آوریل به ۱۲۶ هزار بشکه‌ رسید

واردات نفت کره از ایران در ماه آوریل به ۱۲۶ هزار بشکه‌ رسید

اداره گمرک کره جنوبی اعلام کرد که این کشور آسیایی در ماه آوریل امسال، ۱۲۶ هزار و ۳۰۰ بشکه نفت در روز از ایران وارد کرده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶٫۵ درصد کاهش دارد.

به گزارش اژانس خبری انرژی،اداره گمرک کره جنوبی اعلام کرد، واردات نفت این کشور آسیایی از ایران در ماه آوریل (فروردین ماه) نسبت به مدت مشابه پارسال ۶٫۵ درصد کاهش یافته است.
بر اساس آمارهای این سازمان کره ای، میزان واردات نفت از ایران از سوی این کشور در ۴ ماه نخست ۲۰۱۵ نسبت به مدت مشابه سال گذشته نیز حدود ۱۴ درصد کاهش یافته است.

آمارهای اولیه گمرک کره جنوبی نشان می دهد، سئول در ماه گذشته میلادی یعنی آوریل، ۵۱۶ هزار و ۹۱۸ تن معادل ۱۲۶ هزار ۳۰۰ بشکه در روز نفت خام از تهران خریداری کرده است.

پنجمین کشور بزرگ واردکننده نفت در بازه زمانی ژانویه تا آوریل امسال ۱٫۹ میلیون تن یا ۱۱۷ هزار و ۱۶۱ بشکه نفت از ایران خریداری کرده است که از ۲٫۲ میلیون تن یا ۱۳۵ هزار و ۹۸۲ بشکه در روز مدت مشابه پارسال کمتر است.

بر اساس محاسبات رویترز در ماه ژانویه، محموله های نفتی وارداتی کره جنوبی از ایران در سال ۲۰۱۴ برابر با ۶٫۲ میلیون تن معادل ۱۲۴ هزار و ۴۹۷ بشکه در روز بوده است که ۷٫۱ درصد از متوسط ۱۳۴ هزار بشکه ای سال ۲۰۱۳ کاهش را نشان می دهد.

در مجموع، این کشور آسیایی در ماه آوریل ۱۰٫۵ میلیون تن معادل روزانه ۲٫۴۹ میلیون بشکه نفت وارد کرده است. این رقم ۱۰٫۷ درصد بیش از واردات ۹٫۵ میلیون تنی آوریل ۲۰۱۴ است.