چهارشنبه,۲ اسفند, ۱۳۹۶ | ۵۲ : ۰۶
خانه / نفت / ورود دانشگاه علمی کاربردی به حوزه نفت
۱۳۹۴/۰۲/۱۸

ورود دانشگاه علمی کاربردی به حوزه نفت

ورود دانشگاه علمی کاربردی به حوزه نفت

مدیر دفتر نظارت و ارزیابی دانشگاه جامع علمی کاربردی از ورود این دانشگاه به حوزه‌ نفت و تعریف محتوای آموزشی برای آن خبر داد.

به گزارش اژانس خبری انرژی،علیرضا جمال‌زاده در بازدید از مرکز آموزش فنون اهواز که با حضور استاندار انجام شد، با بیان این‌که از ابتدا هدف دانشگاه این بود که از ظرفیت و پتانسیل‌های موجود استفاده کند، اظهارکرد: هدف این دانشگاه به عنوان متولی آموزش، این است که خواسته‌های دستگاه‌های اجرایی و حوزه‌های کاری آن‌ها را شناسایی و به کمک همین دستگاه‌ها، با آموزش را اجرا کند تا نیازها برطرف شود.

وی افزود: در صنایع باید در کنار آموزش فنی، به آموزش علمی نیز توجه کرد. کسانی که می‌خواهند در مشاغل و انجام ماموریت موفق باشند باید آموزش‌های تخصصی را طی کنند و توانمند باشند.

جمال‌زاده با اشاره به این‌که دانشگاه جامع علمی کاربردی به آموزش کلاسیک مقید نیست، گفت: نیاز هر دستگاه با دستگاه دیگر متفاوت است و این دانشگاه شرایط را جهت ایجاد تخصص‌های مورد نیاز فراهم می‌کند. نوع آموزش در این دانشگاه به صورتی است که نیروها را برای یک شغل خاص آماده می‌کند تا این نیرو وارد بازار کار شود.

مدیر دفتر نظارت و ارزیابی دانشگاه جامع علمی کاربردی تصریح کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی وارد حوزه‌ نفت و پشتیبانی از آن شده و محتوای آموزشی را برای آن تعریف کرده است که می‌توانیم آن را در مرکز آموزش فنون اهواز اجرا کنیم. دانشگاه علمی‌کاربردی از ارائه خدمات خود به مرکز آموزش فنون اهواز استقبال می‌کند تا بتوانیم بخشی از نیازهای استان و منطقه را تامین کنیم.

جمال‌زاده بیان کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی در استان باید بانکی از متخصصان با گرایش‌های مختلف را ایجاد و برای تدریس آماده کند. شعبه این دانشگاه در خوزستان می‌تواند شرایطی را فراهم کند تا همه بتوانند از امکانات آن استفاده کنند.