سه شنبه,۱ اسفند, ۱۳۹۶ | ۱۴ : ۰۹
خانه / برق / ورود ۲۰۰۰ مگاوات برق به مدار تا ۱۵ روز دیگر
۱۳۹۶/۰۳/۱۷

ورود ۲۰۰۰ مگاوات برق به مدار تا ۱۵ روز دیگر

ورود ۲۰۰۰ مگاوات برق به مدار تا ۱۵ روز دیگر

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته باید از پیک سال قبل تا امسال حدود ۲۰۰۰ مگاوات برق وارد مدار شود که طبق برآوردهای صورت گرفته نهایتا تا ۱۵ روز دیگر این مهم محقق خواهد شد.

به گزارش خبرانرژی محسن طرزطلب در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه ۴۰۰ مگاوات دیگر مانده تا این طرح به طور کامل تکمیل شود، اظهار کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته ۴۰۰۰ مگاوات رشد مصرف برق امسال نسبت به سال گذشته است که ۲۰۰۰ مگاوات از طریق افزایش تولید تامین می‌شود.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم تابستانی بدون خاموشی را پشت سر بگذاریم، لازم است تا شرکت‌های توزیع برق و برق منطقه‌ای اقدامات متعددی در راستای مدیریت مصرف برق داشته باشند تا بتوان ۲۰۰۰ مگاوات دیگر را نیز از این طریق جبران کرد.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به هزینه زیاد تولید نیروگاه برق عنوان کرد: حجم سرمایه‌گذاری برای ۱۰۰۰ مگاوات برق، ۲۵۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی می‌شود که با توجه به این مسئله می‌توان نتیجه‌گیری کرد که تولید بیش از اندازه برق نمی‌تواند برای کشور مثمر ثمر باشد.

طرزطلب با بیان اینکه در برنامه ششم، برنامه‌ریزی شده تا ۲۶۰۰۰ مگاوات وارد مدار شود، تاکید کرد: بر اساس این برنامه باید سالانه ۵۰۰۰ مگاوات به تولید برق کشور اضافه شود که با توجه به هزینه زیاد ساخت نیروگاه حجم بیش از حد تولید برق منطقی به نظر نمی‌رسد.

وی شرایط ایران را در تولید برق مطلوب دانست و افزود: در تمام دنیا میزان مصرف برق با تعرفه کنترل می‌شود. در ایران نیز نظر بر اینکه در فصول غیرپیک دو برابر مصرف تولید صورت می گیرد لازم است که در این شرایط به دنبال یک تولید منطقی بود.

 

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>