جمعه,۲۹ دی, ۱۳۹۶ | ۱۰ : ۰۷
خانه / نفت / وزارت نفت مکلف به تامین اعتبار برای گازرسانی به روستاها شد
۱۳۹۵/۱۲/۰۸

وزارت نفت مکلف به تامین اعتبار برای گازرسانی به روستاها شد

وزارت نفت مکلف به تامین اعتبار برای گازرسانی به روستاها شد

نمایندگان مجلس بندی از لایحه بودجه را به تصویب رساندند که به موجب آن وزارت نفت مکلف شد اعتبارات مورد نیاز برای گازرسانی به روستاها و مناطق سردسیر را در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار دهد.

به گزارش خبرانرژی، نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه) و در ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه ۹۶ در بخش درآمدی دو بند را به تبصره یک این لایحه الحاق کردند.

بر این اساس و در اجرای تبصره بند الف ماده ۶۵ قانون تنظیم برخی از مقررات مالی دولت، وزارت نفت مکلف است اعتبار مورد نیاز را در اختیار بنیاد مسکن قرار دهد.

در ماده ۶۵ قانون تنظیم برخی از مقررات مالی دولت، دولت مکلف شده تا پایان تکالیف تعیین شده علاوه بر دریافت نرخ گاز به ازای مصرف هر متر مکعب گاز طبیعی ۱۰ درصد بهای گاز مصرفی به استثنای خوراک پتروشیمی‌ها به عنوان عوارض از مشترکان دریافت و به حساب خزانه‌داری کل کشول واریز کند که طبق بند الف این تبصره ۸۰ درصد وجوه دریافتی صرفا برای احداث تاسیسات و خطوط لوله گازرسانی به شهرها و روستاها با اولویت مناطق سردسیر، نفت خیز، گاز خیز و استان‌هایی که برخورداری آن‌ها از گاز کمتر از متوسط کشور است، توسط وزارت نفت از طریق شرکت دولتی تابعه ذی ربط هزینه می‌شود.

همچنین بندی دیگری با تبصره یک الحاق شد که به موجب آن اگر چنانچه کمیته برنامه ریزی شهرستان برای راه‌های روستایی اعتبار زیرساخت پیش بینی نکرد  قیر رایگان آن شهرستان در اختیار شهرداری‌های زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت و دهیاری شهرستان قرار گرفت تا در عمران معابر داخل روستا مصرف شود.

منبع: ایسنا

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>