دوشنبه,۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ | ۳۲ : ۰۵
خانه / نفت / وزیر نفت نیجریه رئیس دوره ای اوپک شد
۱۳۹۳/۰۹/۰۶
در نشست ١٦٦ اوپک در وین

وزیر نفت نیجریه رئیس دوره ای اوپک شد

وزیر نفت نیجریه رئیس دوره ای اوپک شد

 

 • سازمان کشورهای صادرکننده نفت روز پمنجشنبه (امروز، ششم آذرماه) وزیر نفت نیجریه را به عنوان رئیس جدید دوره ای خود برگزید.
 • به گزارش پایگاه خیری دیس دی لایو نیجریه از وین، دیزانی الیسون مادوکه، وزیر منابع نفتی نیجریه، امروز (پنجشنبه، ششم آذرماه) در خلال نشست ١٦٦ اوپک به عنوان نخستین زنی که ریاست دوره ای اوپک به او محول می شود، انتخاب شد.

  خانم مادوکه جانشین عبدالرحمان عطهر العهیریش، معاون نخست وزیر لیبی، شد. مادوکه بلافاصله پس از آغاز نشست امروز اوپک از سوی اعضا به این سمت انتخاب شد.

  وی تا صبح امروز و پیش از آغاز نشست ١٦٦ اوپک، جانشین رئیس سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بود. مادوکه باید بلافاصله دوران یک ساله ریاست خود بر امور اوپک را آغاز نماید.

  العهیریش در سخنان آغازین خود در نشست امروز اعلام کرد که عرضه فراوان و تقاضای کم نفت، افزایش ارزش دلار و عدم اطمینان از نرخ رشد اقتصادی جهان ازعوامل تاثیرگذار و کلیدی در سقوط قیمت نفت بوده است.

  یکصد و شصت و ششمین نشست سالانه و عادی اوپک در حالی امروز در وین آغاز به کار کرده است که سقوط ٣٠ درصدی قیمت نفت در ٦ ماه گذشته همراه با مازاد عرضه نفت در بازارها، به اوپک برای پائین آوردن سقف تولید نفت فشار می آورد.

  در نشست امروز (پنجشنبه، ششم آذرماه) وزرای نفت کشورهای عضو اوپک به بررسی سطح تولید این سازمان در سال آینده میلادی می پردازند.

 

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>