چهارشنبه,۱ آذر, ۱۳۹۶ | ۳۰ : ۱۱
خانه / آب / وزیر نیرو: آب مورد نیاز صنایع در کرمانشاه بدون هیچ محدودیتی تامین می‌شود
۱۳۹۵/۰۱/۳۱

وزیر نیرو: آب مورد نیاز صنایع در کرمانشاه بدون هیچ محدودیتی تامین می‌شود

وزیر نیرو: آب مورد نیاز صنایع در کرمانشاه بدون هیچ محدودیتی تامین می‌شود

وزیر نیرو گفت: بدون هیچ محدودیتی حاضریم آب مورد نیاز صنایع را در استان کرمانشاه تامین کنیم.

 

به گزارش خبر انرژی، حمید چیت‌چیان در جمع مدیران و فعالان اقتصادی استان کرمانشاه با بیان اینکه کرمانشاه از استان‌هایی است که بیشترین سرمایه‌گذاری در زمینه طرح‌های آبی در آن انجام می‌شود، گفت: طی یکی دو سال اخیر حدود ۱۷۰۰ میلیارد تومان طرح آبی در این استان اجرا شده است.

 

وی طرح گرمسیری را بزرگ‌ترین طرح آبی حال حاضر کشور معرفی کرد و ادامه داد: این طرح می‌تواند دستمایه توسعه اقتصادی و اجتماعی در منطقه غرب کشور شود.

 

وی با بیان اینکه با اجرای طرح گرمسیری چند صد میلیون متر مکعب آب وارد استان کرمانشاه می‌شود، افزود: اولویت استفاده از این منابع آبی باید با بخش صنعت باشد.

 

وزیر نیرو افزود: در حوزه کشاورزی نیز استفاده از این منابع آبی باید با هدف تولید محصولاتی باشد که با نگاه صادراتی و متناسب با نیاز بازار کشورهایی همچون روسیه، کشورهای اروپایی و کشورهای حوزه خلیج فارس کشت می‌شوند.

 

وی افزود: در کنار اینها باید صنایع تبدیلی و تکمیلی و همچنین شبکه حمل و نقل برای رساندن این تولیدات در کوتاه‌ترین زمان به بازار کشورهای هدف شکل بگیرد.

 

چیت‌چیان گفت: تنها در این صورت است که سرمایه‌گذاری عظیمی که در طرح گرمسیری انجام شده توجیه خواهد داشت وگرنه با کشاورزی به صورت سنتی آن هم با این منابع آبی، شاهد جبران هزینه‌های این طرح نخواهیم بود.

 

وی با بیان اینکه باید از این شرایطی که به واسطه طرح گرمسیری در غرب کشور ایجاد شده بهترین استفاده را ببریم، گفت: این طرح می‌تواند غرب کشور را به یکی از نقاط ثقل توسعه کشور تبدیل کند.

 

چیت‌چیان با اشاره به تسریع در اجرای طرح گرمسیری گفت: وزارت نیرو با مجوزی که از مقام معظم رهبری برای استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در اجرای این طرح گرفته، سال گذشته به اندازه مجموع سه سال گذشته در این طرح فعالیت کرده است.