چهارشنبه,۲۷ دی, ۱۳۹۶ | ۱۱ : ۰۴
خانه / آب / وزیر نیرو: نقش سدها در کاهش خسارت ملموس بود
۱۳۹۵/۱۲/۰۱

وزیر نیرو: نقش سدها در کاهش خسارت ملموس بود

وزیر نیرو: نقش سدها در کاهش خسارت ملموس بود
وزیر نیرو

وزیر نیرو با اشاره به تاثیر سدهای احداث شده در کاهش خسارت‌های ناشی از سیل در فارس، گفت: یکی از نکات مهم در بارندگی اخیر و وقوع سیل در بخشی از فارس، نقش سد سلمان فارسی در کاهش بحران و خسارت‌ها بود.

به گزارش خبرانرژی، حمید چیت‌چیان در هشتمین جلسه فوق‌العاده شورای هماهنگی مدیریت بحران استان فارس به پیک ۲۰۰ هزار متر در ثانیه‌ای ورود آب به سد سلمان فارسی، گفت: اگر این حجم آب به پیک آب جاری در رودخانه اضافه شده بود،‌ خسارات سنگینی مالی و جانی را به دنبال داشت.

چیت‌چیان اعتقاد دارد که علی‌رغم بروز خساراتی در بخش‌های مختلف ناشی از بارندگی‌های اخیر، اما اثرات این بارندگی در رفع مشکلات ناشی از خشکسالی بسیار چشمگیر بوده است.

او پیش‌بینی درست، اقدام به‌موقع، اطلاع‌رسانی مناسب و هم‌افزایی بین دستگاه‌های مختلف را عوامل مهم در کاهش خسارت‌های ناشی از سیل در استان فارس دانست و گفت: اقدامات انجام شده براساس پیش‌بینی‌ها در خصوص تخلیه مناطق در معرض خطر باعث کاهش مشکلات و جلوگیری از خسارت‌های جانی شد.

وزیر نیرو با بیان اینکه طی هفته‌های اخیر شاهد حوادث متعددی در کشور بودیم که مشکلاتی را برای مردم و دستگاه‌های اجرایی ایجاد کرد،‌ گفت: اولین موضوع هجوم خاک و نه گرد و غبار، به خوزستان بود که در روزهای ۸ و ۹ بهمن به اوج رسید و با افزایش رطوبت تبدیل به گل شده و باعث بروز مشکلات فراوان و قطعی برق گسترده شد.

چیت‌چیان با بیان اینکه علی‌رغم گستردگی و وسعت اختلال‌های ایجاد شده در خوزستان، با تلاش‌های فراوان بخش عمده‌ای از مشکل برق رفع شده است، گفت: بعد از آن شاهد بارش سنگین برف در گیلان بودیم که با طوفانی به سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت همراه بود و موجب ایجاد حلقه‌ای یخی دور سیم‌های انتقال برق و خم شدن سیم‌ها، شکستن و افتادن ۱۶۰۰ دکل و پارگی ۲۴۰۰ کیلومتر کابل‌های برق شد.

او با تصریح اینکه مشکل برق در گیلان هم با تلاش فراوان و علی‌رغم محدودیت‌ها رفع شده است، گفت: بعد از این مشکل ۲ نوبت بارندگی را در سیستان و بلوچستان و هرمزگان و پس از آن در فارس و بوشهر و هرمزگان شاهد بودیم که باعث روان شدن سیلاب و مشکلات بعدی آن شد.

چیت‌چیان تاکید کرد که بارندگی‌های اخیر، بخشی از مشکلات و نگرانی‌های ناشی از خشکسالی‌های گسترده در کشور را، با وجود تمام مشکلات و تنگ‌ناهایی که ایجاد کرده بود، حل کرده است.

وزیر نیرو همچنین یادآور شد که روز یکشنبه به همراه مدیران دستگاه‌های اجرایی، بازدیدی را از نقاط دارای مشکل در فارس انجام خواهد داد.

منبع: ایسنا

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>