یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۰ : ۰۵
خانه / برق / وسایل برقی مشترکین خانگی بیمه می‌شود
۱۳۹۴/۰۶/۲۶

وسایل برقی مشترکین خانگی بیمه می‌شود

وسایل برقی مشترکین خانگی بیمه می‌شود

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان از قرار گرفتن وسایل برقی مشترکین خانگی تحت پوشش بیمه خسارت خبر داد.

به گزارش خبرانرژی، محمد مراد زرنشان روز پنجشنبه گفت: بر اساس قرار داد منعقد شده بین شرکت توانیر و بیمه پارسیان، تمام وسایل برقی مشترکین خانگی تحت پوشش این بیمه قرار دارد تا در صورت بروز اتصال و حوادث ناشی از نوسانات برق، مشمول دریافت خسارت شوند.

وی افزود: بر اساس این قرارداد که از ابتدای سال ۹۴ جاری شده است چنانچه هر یک از مشترکین خانگی به علت نوسانات جریان الکتریکی دچار ضرر و زیان گردند می توانند در اسرع وقت ضمن مراجعه به نمایندگان و متولیان امر در شهرستان های تابعه با ارائه اسناد و مدارک، نسبت به اعلام ضرر و زیان و همچنین دریافت خسارت ناشی از آن اقدام نمایند.

زرنشان هدف از اجرای این طرح فراگیر را جبران خسارت وارده به مشترکین بخش خانگی و در راستای تکریم ارباب رجوع اعلام کرد و به ایرنا گفت: امید است با تسهیل و تسریع در اجرای فرایند مذکور ، بیش از پیش رضایت مشترکین در بخش خانگی اعم از شهری و روستایی جلب گردد.

وی ادامه داد: به منظور آموزش و توجیه متولیان خسارت لوازم خانگی در مدیریت توزیع برق شهرستان های تابعه، جلسه ای با سرپرستی بیمه مذکور در استان برگزار گردید و طی آن فرایندهای اجرای کار تشریح و ارائه شد و از این رو شهرستان ها آماده پذیرش مشترکین در این موضوع می باشند.

استان کردستان یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر جمعیت دارد که در ۲۹ شهر و هزار و ۷۰۳ روستا سکونت دارند.

شرکت توزیع نیروی برق استان ۵۷۰ هزار مشترک برق دارد که بیش از ۸۵ درصد آنها در بخش خانگی هستند.