دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۰ : ۰۶
خانه / آب / وضعیت تالاب انزلی بررسی شد
۱۳۹۴/۰۶/۲۷
با حضور مدیرعامل شرکت مدیریت آب ایران؛

وضعیت تالاب انزلی بررسی شد

وضعیت تالاب انزلی بررسی شد

وضعیت تالاب انزلی به منظور احیای این تالاب با حضور مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران و شماری از مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان گیلان بررسی شد.

 
به گزارش آژانس خبری انرژی،به نقل از(پاون)، مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در جریان بازدید از تالاب انزلی گفت: سفر به گیلان به منظور بررسی وضعیت تالاب انزلی انجام شده است.

 
محمد حاج‌رسولی‌ها بر احیای اکوسیستم تالاب انزلی تاکید کرد و افزود: برنامه‌های احیای تالاب انزلی در سفر به گیلان با حضور مسئولان استانی بررسی می‌شود.

 
بنابر این گزارش، سال ۹۳ فاز دوم پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی با هدف پشتیبانی همه‌جانبه به منظور ارتقای ظرفیت سازمانی مدیریت این تالاب از طریق کمیته مدیریت تالاب انزلی زیر نظر استانداری گیلان، ظرفیت‌سازی مدیریت تالاب، به اشتراک گذاشتن دانش و تجربه‌های موجود بین دیگر مناطق و کشورها، ایجاد همکاری مستمر در راستای دستیابی به مدیریت فراگیر تالاب دربرگیرنده حفاظت اکوسیستم تالاب، مدیریت آبخیز، مدیریت فاضلاب، مدیریت پسماند، اکوسیستم و آموزش زیست‌محیطی اجرایی شده است.

 
پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی طبق یادداشت مذاکره‌های انجام شده بین سازمان حفاظت محیط زیست و آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن در ۲۴ آذرماه سال ۹۲ به امضا رسیده و اجرایی شده است.

 
طبق اصل اجرای مشترک پروژه مقرر شده، اهداف پروژه با پشتیبانی فنی تیم کارشناسی جایکا از همتایان ایرانی محقق شود و تیم کارشناسی جایکا گزارش‌های پیشرفت پروژه را طبق درخواست جایکا تهیه کرده و اعلام کند.