چهارشنبه,۲ اسفند, ۱۳۹۶ | ۵۰ : ۰۶
خانه / برق / وعده راه‌اندازی پست 400کیلوولت فیروزکوه به تاخیر افتاد
۱۳۹۳/۰۹/۰۵
زمان حسینی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای تهران

وعده راه‌اندازی پست 400کیلوولت فیروزکوه به تاخیر افتاد

وعده راه‌اندازی پست 400کیلوولت فیروزکوه به تاخیر افتاد

اتمام پست 400،63 کیلوولت فیروزکوه که از سال 87 کلید خورد و قرار بود تا پایان سال 90 وارد شبکه برق شود به دلیل برخی مشکلات مربوط به معارضین و کمبود نقدینگی به تعویق افتاده است.

این پروژه که یکی از مهمترین و بی نظیر‌ترین طرح‌های برق منطقه‌ای است و از سه سال پیش و با اعتبار 40 میلیارد تومان کلید خورده است قرار بود بعد از چند بار تاخیر در بهره برداری و افتتاح 15 آبان ماه امسال وارد مدار شود که هنوز با گذشت حدود 20 روز از زمان اعلام شده این پست برق به بهره برداری نرسیده است.

زمان حسینی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای تهران پیش از این با اشاره به اینکه اگر بخواهیم همین طرح را در زمان حال اجرا کنیم بیش از 90 میلیارد تومان اعتبار نیاز است گفته بود: پروژه تا 15 آبان ماه امسال وارد مدار می شود.

این پست که با هدف پاسخگویی به نیاز مشترکین شهر فیروزکوه و تأمین برق مورد نیاز دو کارخانه سیمان در منطقه احداث می شود هنوز وارد مدار نشده و به بهره برداری نرسیده است.

پیشتر مدیر عامل برق منطقه ای تصریح کرده بود که یکی از خصوصیات پست 400 فیروزکوه اتصال همزمان به سه نیروگاه شهید سلیمی نکا، شهدای پاکدشت دماوند و نیروگاه سمنان است.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت تولید برق در این پست 400 مگاولت آمپر است، گفت: خوشبختانه نیاز فعلی منطقه فیروزکوه تنها 90 مگاولت آمپر بوده که با تکمیل این پست، توسعه طرح های صنعتی، کشاورزی و توریستی در فیروزکوه میسر خواهد شد.

حسینی خاطرنشان کرده بود که معمولاً در اجرای چنین طرح‌هایی انتقال برق از 400 کیلوولت به 230 و سپس به 63 کیلوولت انجام می گیرد، اما در این پروژه ،برق به صورت مستقیم از 400 کیلوولت به 63 کیلوولت تبدیل و به مشترکین تحویل می شود که از نظر ولتاژ و کاهش تلفات ،اثرات مهمی را به دنبال خواهد داشت.

این پروژه 100 درصد توسط متخصصین داخلی طراحی و اجرا شده و تنها هفت تا هشت درصد تجهیزات از خارج وارد شده است.

حسینی در مورد منابع تخصیصی برای اجرای این طرح گفت: از مجموع 40 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته به طرح 80 درصد از منابع داخلی و 20 درصد از اعتبار دولت استفاده شده است.

 

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>