چهارشنبه,۱ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۱ : ۱۱
خانه / نفت / پاکسازی زیستی لکه‌های نفتی منابع آبی و خاکی خوزستان در سال ۹۵
۱۳۹۵/۰۱/۳۱
رییس کارگروه محیط زیست ستاد توسعه زیست‌فناوری خبر داد

پاکسازی زیستی لکه‌های نفتی منابع آبی و خاکی خوزستان در سال ۹۵

پاکسازی زیستی لکه‌های نفتی منابع آبی و خاکی خوزستان در سال ۹۵

رییس کارگروه محیط زیست ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از زیست پالایی لکه‌های نفتی منابع آبی و خاکی استان خوزستان در سال ۹۵ خبر داد.

 

به گزارش خبر انرژی، علی‌محمد لطیفی با اعلام این خبر اظهار کرد: یکی از اولویت‌های ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال جدید زیست‌پالایی خاک است که برای اجرایی شدن آن برنامه‌های متنوعی در نظر گرفته شده است.

 

وی افزود: سال گذشته کارگروه محیط زیست ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی بر روی بحث زیست پالایی خاک تمرکز زیادی داشت که این زیست پالایی‌ها بیشتر در حوزه آلودگی‌های نفتی و فلزات سنگین بود.

 

به گفته لطیفی، برای رفع آلودگی‌های نفتی و فلزات سنگین از سطح خاک با شرکت‌های زیادی مذاکره داشته و آنها را مدیریت کرده‌ایم که در این زمینه طرح‌های مختلفی نیز از این شرکت‌ها دریافت کرده‌ایم و در حال بررسی آنها هستیم.

 

وی تصریح کرد: رفع آلودگی‌های نفتی در کشور ضروری است و به دلیل همین اهمیت بالا، ستاد توسعه زیست فناوری به صورت مشخص در کارگروه محیط زیست ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی این موضوع را پیگیری می‌کند و در حال عقد قرارداد با برخی شرکت‌هایی است که طرح‌های خوبی در این زمینه ارائه کرده‌اند.

 

رییس کارگروه محیط زیست ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی تصریح کرد: با توجه به اینکه استان خوزستان یکی از استان‌های آلوده کشور در زمینه آلودگی‌های نفتی و فلزات سنگین است، در اولویت پاکسازی قرار گرفته و امسال این زیست‌پالایی‌ها در خوزستان آغاز خواهد شد.