چهارشنبه,۱ آذر, ۱۳۹۶ | ۲۳ : ۱۱
خانه / آب / پایتخت پرآب تر از پارسال، خشک‌تر از متوسط بلندمدت
۱۳۹۵/۰۱/۱۵

پایتخت پرآب تر از پارسال، خشک‌تر از متوسط بلندمدت

پایتخت پرآب تر از پارسال، خشک‌تر از متوسط بلندمدت

حجم بارش‌های استان تهران از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه ۹۴) تاکنون به ۱۹۵ میلیمتر رسیده است که درمقایسه با دوره بلندمدت ۴۸ ساله شش درصد کاهش نشان می‌دهد.

 

به گزارش خبر انرژی،خسرو ارتقایی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با اشاره به بارندگی‌های اخیر تهران اظهار کرد: این میزان بارندگی در مقایسه با ۱۶۳ میلیمتر سال گذشته افزایش و نسبت به ۲۰۸ میلیمتر دوره بلندمدت ۴۸ ساله شش درصد کاهش یافته است.

 

وی با بیان اینکه وضعیت بارندگی در سال آبی جاری بهتر از سال آبی گذشته بوده است، تصریح کرد: با این وجود به دلیل خشکسالی های مستمر در سال های گذشته، حجم روان‌آب‌های استان تهران و مقدار آبی که به پشت سدها منتقل می شود همچنان کمتر از متوسط بلند مدت است.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با اشاره به اینکه ذخایر آب سدهای پنج‌گانه تامین‌کننده آب شرب تهران در حال حاضر بیش از ۶۲۹ میلیون مترمکعب است خاطر نشان‌کرد:این میزان در مقایسه با ۷۸۶ میلیون مترمکعب دوره های نرمال بیش از ۱۵۷ میلیون مترمکعب کمتر است.

 

ارتقایی اظهار کرد:با توجه به بارش برف در روزهای پایانی سال گذشته و ایام نوروز امسال در حوضه آبریز سدهای لار، امیرکبیر و طالقان، در صورت ادامه صرفه جویی و مدیریت مصرف، تامین آب شرب در تابستان ۹۵ با مشکل جدی مواجه نشود.

 

به گفته وی شهروندان تهرانی، کشاورزان استان و شهرداری ها باید همچنان در اجرای مدیریت مصرف آب در بخش های مختلف با شرکت های آب منطقه ای تهران و آب و فاضلاب استان تهران همکاری کنند.