چهارشنبه,۲ اسفند, ۱۳۹۶ | ۴۶ : ۰۶
خانه / آب / پرشدن منابع آبی در سال ۹۶
۱۳۹۵/۱۲/۱۷

پرشدن منابع آبی در سال ۹۶

پرشدن منابع آبی در سال ۹۶

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: براساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی و انجمن‌های بین‌المللی در فروردین‌ماه و اردیبهشت‌ماه پیش‌رو شرایط خوبی را از نظر بارندگی خواهیم داشت.

محمد حاج‌رسولی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت سدهای کشور، اظهار کرد: به غیر از چهار سد خوزستان، درودزن، ملاصدرا و زاینده‌رود مابقی سدهای کشور وضعیت خوبی دارند.

وی با بیان این‌که سد خوزستان نسبت به سال قبل چهار میلیارد مترمکعب کمتر از سال گذشته ورودی آب داشته است، عنوان کرد: در سدهای درودزن و ملاصدرا و زاینده‌رود نیز شاهد کاهش ورودی آب بوده‌ایم که امیدواریم در ماه‌های آینده این کمبود جبران شود.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با اشاره به وضعیت بارش‌ها در ماه‌های اخیر، ادامه داد: با توجه به این‌که در حوزه‌های کشور میزان نزولات جوی به لحاظ برفی شرایط مطلوب‌تری را نسبت به گذشته داشته است، پیش‌بینی می‌شود که در ابتدای سال آینده شاهد وضعیت خوبی در منابع آبی باشیم.

به گفته حاج‌رسولی‌ها این مساله بدین معنا نیست که بحران آب در کشور کمرنگ شده است، چرا که بحران ۱۵ ساله ایران با بارش‌های این چنینی برطرف نخواهد شد اما به‌طور کلی می‌توان گفت که در حال حاضر شرایط منابع آبی وضعیت مطلوبی دارد.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>