جمعه,۲۹ دی, ۱۳۹۶ | ۱۸ : ۱۱
خانه / نفت / پهلودهی ٧ نفتکش پهن‌پیکر در خارگ
۱۳۹۵/۱۲/۰۳

پهلودهی ٧ نفتکش پهن‌پیکر در خارگ

پهلودهی ٧ نفتکش پهن‌پیکر در خارگ

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به وضعیت نامناسب آب و هوایی و کاهش دید در روزهای اخیر، گفت: هفت نفتکش پهن‌پیکر در بدترین شرایط آب و هوایی در خارگ برای انجام عملیات دریافت و صادرات نفت خام پهلودهی شدند.

به گزارش خبرانرژی، سید پیروز موسوی با بیان این مطلب افزود: اول اسفندماه امسال، در پایانه نفتی خارگ در بدترین شرایط آب و هوایی و دید کم، به همت تمامی گروه فنی و عملیاتی پایانه نفتی خارگ شامل مدیریت عملیات، امور فنی، اداره صادرات، خدمات دریایی، HSE و حراست موفق به پهلودهی هفت نفتکش پهن‌پیکر شدیم.

وی ادامه داد: این عملیات انجام شد تا روند دریافت نفت خام صادراتی به مشتریان بین المللی بدون توقف ادامه یابد.

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران اظهار کرد: در نخستین روز اسفندماه امسال، پنج نفتکش در ترمینال نفتی اسکله تی، یک نفتکش در ترمینال نفتی آذرپاد و یک نفتکش به‌صورت کشتی به کشتی محموله نفتی خود را که بیش از ۴,۵ میلیون بشکه نفت بود دریافت کردند؛ بارگیری این نفتکش‌ها با تنوع عملیاتی در پایانه نفتی خارگ صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه تمام فعالیت‌ها در این پایانه توسط نیروهای توانمند وزارت نفت و پایانه نفتی انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: این شرکت دارای توانمندی بالایی در عرصه‌های مختلف تخصصی، بارگیری نفت خام، پهلودهی نفت‌کش‌ها، بازسازی و نوسازی تاسیسات اسکله‌های ساحلی، فراساحلی و زیردریایی است.

موسوی یادآور شد: پرسنل عملیات دریایی پایانه‌های نفتی ایران و پایلوت‌های این منطقه تاکنون بارها توانسته‌اند در شرایط بد آب و هوایی و گرد و غبار به‌خوبی عملیات پهلوگیری و جداسازی را در این منطقه انجام دهند.

منبع: شانا

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>