سه شنبه,۲۸ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۳ : ۰۱
خانه / آب / پوشش ۵۸ شهر و ۱۹۰۰ روستای خوزستان در افق ۱۴۰۵ برنامه آب و فاضلاب
۱۳۹۵/۱۲/۱۱

پوشش ۵۸ شهر و ۱۹۰۰ روستای خوزستان در افق ۱۴۰۵ برنامه آب و فاضلاب

پوشش ۵۸ شهر و ۱۹۰۰ روستای خوزستان در افق ۱۴۰۵ برنامه آب و فاضلاب

معاون توسعه امور تولیدی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با اشاره به فاز ۱۴۰۵ طرح آب و فاضلاب خوزستان گفت: بر اساس طرح موجود، ۵۸ شهر و ۱۹۰۰ روستا چه در زمینه تأمین آب و فاضلاب و چه شبکه‌ها تحت پوشش قرار می‌گیرند که برای این بخش ۹۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه نیاز است.

به گزارش خبرانرژی، سیدحمید پورمحمدی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در سال گذشته، سازمان برنامه و بودجه موضوع آب خوزستان را در دستور کار خود قرار داد که  تأمین و انتقال آب، فاضلاب‌های شهرستان‌های خوزستان و همچنین شبکه‌ها مدنظر قرار داشت و این برنامه‌ها در دو افق زمانی ۱۴۰۵ و ۱۴۲۵ مدنظر قرار گرفتند.

وی بیان کرد: ما این گزارش را به هیات وزیران و همچنین ریاست جمهوری ارائه دادیم و بدون اتلاف وقت نیز کار را آغاز کردیم و اگر فاز ۱۴۰۵ را در نظر بگیریم، بر اساس طرح موجود، ۵۸ شهر و ۱۹۰۰ روستا چه در زمینه تأمین آب و فاضلاب و چه شبکه‌ها تحت پوشش قرار می‌گیرند که برای این بخش، ۹ هزار میلیارد تومان سرمایه نیاز است.

معاون توسعه امور تولیدی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور افزود: درخواستی مبنی بر اینکه بتوانیم از منابع صندوق توسعه ملی استفاده کنیم، ارائه شد ولی از آنجا که هنوز تمام کار مشخص نشده بود طی جلسه ای که با برخی مسئولان ازجمله شرکت‌های فولادی داشتیم، در اولین گام ۵۰ درصد را برای شروع کار اختصاص دادیم که تقریبا ۱۲۰۰ میلیارد تومان آن صرفا برای طرح‌های استان خوزستان است.

پورمحمدی بیان کرد: برای اینکه این کار بزرگ و تقریبا بزرگترین عملیات تأمین آب، اصلاح شبکه و رفع مشکل فاضلاب انجام شود، پیشنهادم این است که از تمام ظرفیت‌ها بهره ببریم که شامل استفاده از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی، فاینانس و همچنین منابع داخلی است.

وی گفت: اگر آقای نوبخت موافقت کند، کمیته‌ای در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تشکیل و از تمامی ظرفیت‌های ممکن داخلی و خارجی برای پیشبرد کار استفاده کنیم تا مشکل تعداد شهرها و روستاهای اشاره شده، حل شود.

منبع: ایسنا

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>